Polish Hip-Hop Festival Płock 2013

hhCelem trzydniowej imprezy jest stworzenie największego w Polsce festiwalu przedstawiającego kulturę hip – hop w jego pełnym spektrum.

Festiwal ten będzie wyraźnie wyróżniał się od innych imprez muzycznych odbywających się w Polsce. Dynamiczny, interesujący i różnorodny program z udziałem największych polskich gwiazd tego nurtu pozwoli stworzyć wyjątkowe zjawisko artystyczne.

Polish Hip-Hop Festival ma ścisły związek ze wszystkimi największymi i najpopularniejszymi wytwórniami muzycznymi w naszym kraju oraz kilkoma innymi niezależnymi labelami muzycznymi.

Jednym z głównych założeń festiwalu jest stworzenie jedynego prestiżowego festiwalu poświęconego muzyce hip-hop w naszym kraju. Dodatkową atrakcją jest powrót po 12 latach do bitwy freestylowej, pierwsza bitwa zwana również Płocką Bitwą odbyła się w połowie sierpnia 2001 r. pomiędzy GibGibon Skład a Obrońcami Tytułu. Wieczór ten przeszedł do historii polskiego rapu jako najważniejsza bitwa freestylowa.

Na scenie Polish Hip-Hop Festival wystąpią: Wzgórze Ya-Pa 3 z jedynym koncertem w 2013 roku, Sokół i Marysia Starosta, Pezet, Fenomen, Bisz z B.O.K. Liveband, Te-Tris, WSRH, Onar, Donguralesko. Miuosh, P.I.H., W.E.N.A., Gruby Mielzky, Bonson & Matek, Małach & Rufuz, Gedz, Mam Na Imię Aleksander, Braddu, 2sty, Big _A i inni. Festiwal poprowadzi prezenter telewizyjny Wujek Samo Zło, znany z programów telewizyjnych “Rap Kanciapa” oraz “Rap Pakamera” czy „Rap Kanapa”.

Link do strony:
http://plhhfestival.pl/

Link do profilu festiwalu na facebook:
https://www.facebook.com/PolishHipHopFestival

1-3 sierpnia 2013, Płock – plaża nad Wisłą

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments