Piknik Lotniczy – zmieniona organizacja ruchu w Płocku

pikniklotW związku z organizacją Pikniku Lotniczego w Płocku w dniach 1-2 czerwca w mieście będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Uwaga! Rejon Starego Miasta i Most im. Legionów Piłsudskiego będą całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów w czasie Pikniku Lotniczego!

Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji ruchu i komunikacji w czasie Pikniku Lotniczego w dniach 1-2 czerwca. Schemat organizacji ruchu ilustruje grafika.

Czasowa organizacja ruchu – ograniczenia w ruchu 1-2 czerwca 2013

Most im. Legionów Piłsudskiego

Uwaga! W dniach 1 i 2 czerwca w godz. 5.00 – 18.00 most będzie całkowicie wyłączony dla ruchu pojazdów, rowerów i pieszych. Wjazd i wyjazd z Płocka od strony południowej w czasie Pikniku Lotniczego będzie możliwy wyłącznie po Moście Solidarności.

Strefa “Stare Miasto” – strefa wyłączona z ruchu kołowego

Uwaga! W dniach 1 i 2 czerwca w godz. 5 – 18 w rejonie Starego Miasta zostanie wyznaczona strefa całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów samochodowych. Wjazd do strefy będzie możliwy wyłącznie dla osób posiadających specjalne przepustki oraz dla mieszkańców ulic wyłączonych z ruchu (konieczny dokument potwierdzający adres zamieszkania), a także dla orszaków ślubnych dojeżdżających do Katedry i do Fary. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i kierujących ruchem.

Zapory i granice strefy Stare Miasto wyłączonej z ruchu ilustruje grafika. Punkty lokalizacji zapór: ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Nowowiejskiego, zapora ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Zduńska, zapora ul. Okrzei – ul. Zduńska, zapora ul. Bielska – ul. Synagogalna, zapora ul. Jerozolimska – ul. Synagogalna, zapora ul. Kościuszki (w pobliżu pomnik Broniewskiego), zapora al. Kilińskiego – ul. Warszawska, zapora Most Legionów Piłsudskiego (ul. Mostowa), zapora Most Legionów Piłsudskiego (ul. Kolejowa, rejon ronda La Jourde), zapora ul. Rybaki – ul. Mostowa, zapora ul. Rybaki – ul. Parowa, zapora Radziwie – lądowisko awaryjne na wale przy stoczni.

Uwaga! W czasie Pikniku Lotniczego molo będzie całkowicie zamknięte dla zwiedzających. Akwen wodny w Płocku na odcinku od Mostu Solidarności do Maszewa będzie całkowicie zamknięty dla żeglugi (statków, łodzi, kajaków, motorówek itp.).

Parkingi

W czasie Pikniku Lotniczego organizatorzy wyznaczyli parkingi dla widzów, dla mediów i dla gości specjalnych (parking VIP). Schemat parkingów, sposób oznakowania dojazdu do parkingów oraz wzory przepustek ilustrują grafiki.

Parking Centralny (ogólnodostępny płatny) – Lotnisko Aeroklubu ul. Bielska / Jędrzejewo

Dla turystów i widzów, którzy planują dotrzeć na Piknik samochodami organizatorzy wyznaczyli Parking Centralny na terenie Lotniska Aeroklubu w rejonie ul. Bielskiej i Jędrzejewo. Z parkingu centralnego pod ratusz przy Pl. Stary Rynek będzie kursował w godz. 9-18 autobus wahadłowy z częstotliwością 20 minut. Koszt pozostawienia samochodu na parkingu centralnym + przejazd autobusem wahadłowym na trasie Lotnisko – Stary Rynek – Lotnisko (kierowca + pasażerowie) – 15 zł. Dojazd do Parkingu Centralnego będzie oznakowany specjalnymi znakami (grafika).

Zalecany dojazd do parkingu CENTRALNEGO z kierunków:

– Włocławek / Toruń: Na drodze 559 skręcamy w Srebrnej w lewo w kierunku wsi Biała, dalej przez miejscowości Stare Draganie, Trzepowo i ulicą Sierpecką w Płocku dojeżdżamy do ul. Bielskiej, na światłach skręcamy w prawo, 200m i lewo Parking Centralny.

– Warszawa (sugerowana trasa przez Płońsk) dojazd przez miejscowości Góra, Staroźreby, w Ciółkowie skręcamy w prawo z DW 567 na DW 568, we wsi Goślice skrecamy w lewo na drogę DK 60, w Płocku wjazd bezpośrednio z ul. Bielskiej na Parking Centralny;

– Warszawa (z kierunku Czerwińsk / Wyszogród) w Płocku na wysokości stacji paliw Orlen i DH. Panorama (ul. Wyszogrodzka) skręcamy w prawo w al. Armii Krajowej, dalej skrecamy w prawo w ul. Żyzną, na światłach prosto do ul. Bielskiej, tam skrecamy w lewo i dojazd bezposrednio do Parkingu Centralnego.

– Łódź, Sochaczew, Gostynin: w Płocku DK 62 i DK 60 kierujemy się Trasą Popiełuszki na Most Solidarności, dalej na rondzie Wojska Polskiego skrecamy w prawo (kierunek Warszawa), na drugich światłach przy Galerii Wisła w lewo i dalej w prawo ul. Żyzną, na światłach prosto i dojeżdzamy do ul. Bielskiej, w lewo do Parkingu Centralnego.

Parkingi dla gości specjalnych VIP i mediów

Parkingi dla gości specjalnych (VIP) i mediów zostały wyznaczone w następujących miejscach: przy Hotelu Tumskim, przy Hotelu Starzyński, ul. Kościuszki, ul. Zduńska, ul. Teatralna, ul. Kazimierza Wielkiego. Wjazd na parking VIP jest możliwy wyłącznie dla osób posiadających przepustki i akredytowanych redakcji posiadających przepustki.

Piknik Lotniczy – impreza masowa

Piknik Lotniczy jest imprezą masową w rozumieniu Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na terenie Pikniku będą wyznaczone strefy nieprzeznaczone dla publiczności, do których wstęp jest bezwzględnie zabroniony dla osób do tego nieuprawnionych. Prosimy o stosowanie się do poleceń i komunikatów służb porządkowych, Policji, Straży Miejskiej i oglądanie pokazów lotniczych wyłącznie w strefach do tego celu przeznaczonych dla publiczności.

Strefę dla publiczności stanowi ciąg nadwiślańskich wzgórz, wznoszących się na wysokość około 50 m ponad poziom szerokiej na blisko kilometr Wisły. Ten naturalny amfiteatr, o długość ponad 2000m, okraszony zabytkami architektonicznymi z przestrzeni dziesięciu wieków Płocka, umożliwia komfortowe oglądanie pokazów lotniczych przez 100 000 widzów jednocześnie. Naturalne warunki ukształtowania terenu, dostępne są dla widzów dzięki systemowi schodów i tarasowych alejek. Wszystko to pozwala podziwiać akrobacje bez zadzierania głowy.

Grafiki i opis grafik dostępny pod linkiem: http://www.plock.eu/pl/aktualnosci/details/article,3633,1,1.html

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments