Autobusem na Sobótkę i do Grabiny

sobotkaKomunikacja Miejska uruchomiła linię sezonową “44” nad zalew Sobótka. Autobusy linii “44” kursować będą tylko w soboty i niedziele do 31 sierpnia 2013r.

Od 1 lipca nie będą wykonywane kursy linii “13”. Informujemy również, że od 3 lipca rozpocznie kursowanie linia sezonowa “43” do Grabiny.

 

TRASA LINII 44

• w stronę Ogródka Jordanowskiego: Winiary, szpital (na pętli autobusowej) – Szpitalna – Sobótka – Rybaki – Mostowa – Kilińskiego – Wyszogrodzka – 4. Pułku Strzelców Konnych – Ogródek jordanowski

• w stronę Winiar: Ogródek jordanowski – Kilińskiego – Mostowa – Rybaki – Sobótka – Szpitalna – Winiary, szpital (na pętli autobusowej)

INFORMACJA TARYFOWA

Wszystkie przystanki linii 44 leżą w strefie A (miejskiej). Pasażerom nieposiadającym biletów okresowych – w przypadku przejazdów autobusami linii 44 z przesiadką z autobusów innych linii – polecamy korzystać z biletów czasowych 60-minutowych w cenie 3,40 zł (1,70 zł ulgowy), które uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów przez 60 minut od chwili skasowania (w pierwszym autobusie) wszystkimi autobusami bez względu na linię w strefie A. Bilety 60-minutowe można nabyć w automatach biletowych znajdujących się we wszystkich autobusach KM, w punktach sprzedaży biletów i wybranych kioskach.

W drodze nad zalew Sobótka polecamy korzystać z następujących połączeń:

• z Podolszyc autobusami linii 19, 22 lub 33 do przystanku Ogródek jordanowski, skąd odjeżdżać będą autobusy linii 44 w stronę Sobótki i Winiar, w drodze powrotnej autobusami linii 44 do przystanku Zoo, dalej przejście do przystanku Gradowskiego na ul. Kolegialnej na autobusy linii 19, 22 lub 33;

• ze Skarpy lub os. Dobrzyńska autobusami linii 0, 2, 3, 10, 14, 19, 22, 26 lub z Międzytorza autobusami linii 3, 14, 26 do przystanku Winiary, szpital, skąd odjeżdżać będą autobusy linii 44 w stronę Sobótki i Ogródka jordanowskiego (z przystanku początkowego na pętli), powrót na tych samych zasadach (Sobótka – Winiary itd.);

• z os. Tysiąclecia, os. Łukasiewicza, Starego Miasta autobusami linii 2, 7, 8, 21 do przystanku Zoo (w al. Kilińskiego), skąd odjeżdżać będą autobusy linii 44 w stronę Sobótki i Winiar, powrót na tych samych zasadach (Sobótka – Zoo itd.).

TRASA LINII 43

• w stronę Grabiny: Jachowicza (dw. aut.) – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – Kilińskiego – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kolejowa – Kutnowska (wjazd na przystanek przy szkole) – Grabina

• w stronę Jachowicza: Grabina – Kutnowska (wjazd na przystanek przy szkole) – Kolejowa – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Jachowicza (dw. aut.)

INFORMACJA TARYFOWA

Wszystkie przystanki w Grabinie leżą w strefie podmiejskiej B. W przypadku przesiadki na autobusy linii 43 z autobusów innych linii miejskich polecamy korzystać z biletów 90-minutowych na strefę B w cenie 7,40 zł (ulgowy za 3,70 zł), które uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi autobusami bez względu na linię w strefach A i B przez 90 minut od chwili skasowania w pierwszym autobusie. Bilety 90-minutowe można nabyć w automatach biletowych znajdujących się we wszystkich autobusach KM lub w punktach sprzedaży biletów. W przypadku częstych przejazdów do Grabiny korzystniejszy będzie zakup biletu okresowego (np. 30-dniowego) na strefę B w punkcie sprzedaży biletów.

Źródło: Komunikacja Miejska

Skomentuj

comments