Weekend z wiosłami

wioslaPłockie Towarzystwo Wioślarskie zaprasza do kibicowania. W najbliższy weekend zawodnicy z całego kraju będą ścigać się na Sobótce. 21 i 22 września w Płocku odbędą się trzy imprezy wioślarskie.

Pierwsza z nich to Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim. Impreza ta odbędzie się w naszym mieście już po raz piąty, z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i gromadzi coraz większą rzeszę kibiców.

Po raz trzydziesty rozegrany zostanie Memoriał Juliusza Kawieckiego, w którym zawodnicy ścigać się będą miedzy innymi o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Płocka. Tegoroczna, jubileuszowa edycja MJK została wzbogacona o kilka wyścigów w kategorii Masters przeznaczonej dla weteranów wioślarstwa. Zapowiedzieli oni swój liczny udział w imprezie.

Trzecią imprezą, która rozegrana będzie podczas wioślarskiego weekendu w Płocku, będzie XV Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jest to impreza dla najmłodszych adeptów wioślarstwa, podczas której młodzi sportowcy ścigają się na specjalnych niewywrotnych łodziach, pierwszego dnia indywidualnie na czas, drugiego w sztafetach wahadłowych.

Regaty zostaną rozegrane w sobotę w godzinach 12-17, w niedzielę w godz. 9-15

Współorganizatorami imprez w ramach wioślarskiego weekendu w Płocku są:

Urząd Miasta Płocka, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Zespół Szkół Technicznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Sponsorami imprez poza wyżej wymienionymi są firmy: PKN Orlen S.A, Krajowa Spółka Cukrowa, TERBUD, PetroWodKan, Clima HIT.

Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments