Max Romeo dołącza do grona wykonawców Reggaeland 2013

romeoJuż za niecałe dwa tygodnie będziemy mieli okazję obejrzeć jego występ na płockiej plaży. Wykonawca zastąpi Kena Boothe’a, który odwołał swoją tegoroczną europejską trasę koncertową. Max Romeo to przedstawiciel prawdziwego korzennego brzmienia.

Jego album „War Ina Babylon” wydany w 1976 roku określany jest mianem jednego z najważniejszych w historii roots-reggae. Międzynarodową sławę przyniósł jamajskiemu muzykowi w 1969 roku przebojowy singel „Wet Dream” nagrany we współpracy z Bunnym Lee. Utwór dostał się na prestiżową listę Top 10 w Wielkiej Brytanii. W kolejnych latach Max Romeo związał się z producentem Lee Perrym. Efektem współpracy były takie hity jak: „Macabee Version”, „Jordan River” oraz „Deacon Wife”. Następnym etapem w dorobku Maxa Romeo był kontrakt z wytwórnią Island Records, w wyniku którego powstały dwa ważne albumy „Reconstruction” oraz wspomniany „War Ina Babylon” ze słynnym utworem „Chase the Devil”. Wśród dwudziestu czterech wydanych przez artystę albumów, na szczególną uwagę zasługuje również pochodzący z 2004 roku „Little Time 4 Jah” wyprodukowany przez legendarne studio TUFF. Czyste korzenne brzmienia czynią płytę jedną z najciekawszych produkcji artysty ostatnich lat.

Na karierę urodzonego w 1947 roku Maxa Romeo duży wpływ miało jego dzieciństwo. W wieku 14 lat opuścił dom by zostać muzykiem. W kolejnych latach przeniósł się do Kingston i wraz z braćmi założył grupę „Hippy Boys”. Pierwszy singiel „I’ll Buy You A Rainbow” nagrał w czasie, kiedy styl rocksteady święcił swoje triumfy, jednak kolejne nagrania artysty najczęściej nawiązują do klasycznego reggae. Jego pierwszy album, wydany w 1969 roku nosi tytuł „A Dream”

Źródło: www.reggaeland.eu

Skomentuj

comments