Rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego MUSTANGS PŁOCK

mustangiDrużyna Mustangs Płock przygotowując się do kolejnego sezonu na wiosnę roku 2014 pragnie ogłosić nabór do drużyny w dniu 11 sierpnia 2013 roku, godz. 10.00, Boisko Orlik Jordanek, ul. 4 Pułku Strzelców Konnych 09-400 Płock.

Rekrutacja odbędzie się na sztucznej murawie, sprawdzane będą przede wszystkim warunki fizyczne potencjalnych zawodników oraz zostaną przybliżone podstawowe zasady futbolu. Warunkami uczestnictwa w rekrutacji jest ukończenie w bieżącym roku 16 roku życia, strój i obuwie sportowe oraz chęć do gry. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie internetowej drużyny www.mustangsplock.pl (dostępny będzie formularz rekrutacyjny) oraz na fan page www.facebook.com/MustangsPlock, gdzie można uzyskać wszelkie odpowiedzi i informacje dodatkowe. W razie niemożności stawienia się na rekrutacje w wyznaczonym dniu, prosimy o kontakt mailowy – na pewno znajdziemy rozwiązanie!

Wypowiedzi zawodników i działaczy
Jarosław Garwacki, zawodnik obrony „Po zakończonym sezonie 2013 pragniemy powiększyć szeregi o nowych zawodników, stąd standardowa rekrutacja. Nie oszukując się jest to najlepszy moment, aby dołączyć do drużyny, bo wszystkiego można nauczyć się od podstaw, inaczej jest gdy przychodzi się w sezonie lub bezpośrednio przed nim. W brew przypuszczeniom futbol amerykański jest sportem dla każdego niezależnie od warunków fizycznych, zawodnicy ważą od 75kg kiedy to są skrzydłowymi lub biegaczami do 140kg kiedy to grają na liniach wznowienia. Każda pozycja wymaga innych predyspozycji fizycznych i to jest piękne w tym sporcie. Najważniejsze są jednak chęci i serce do gry, bo tego żadne aspekty fizyczne nie zastąpią.”

Tomasz Złoteńki, zawodnik ataku „Obecnie mamy 38 zawodników w drużynie, jednak śmiało możemy tą liczbę podwoić jeżeli tylko będą chętni. W ubiegłym roku po cyklu rekrutacji dołączyło do Nas końcowo 15 zawodników. Liczymy w tym roku na jeszcze lepszy wynik. Jeżeli ktoś się waha, to zachęcam go do spróbowania sił w naborze i dopiero wtedy do podjęcia decyzji. Jasne, że osoby uprawiające wcześniej jakąś dyscyplinę będą miały łatwiej, ale w Naszej drużynie może 1/3 wcześniej miała styczność z innym sportem, dla reszty to pierwsza i jedyna obecnie dyscyplina. Główną lukę mamy w zawodnikach grających na linii, czyli tych cięższych. Nie oczekujemy natomiast zawodników muskularnie zbudowanych, osoby grubsze śmiało znajdując miejsce w Naszych szeregach”

Drużyna w statystykach
Ilość zawodników – 38 osób
Istnieje nieprzerwanie od 2007 roku
Rozegrała przez 6 lat rozgrywek 43 mecze ligowe i 10 sparingów
Przejechała na mecze wyjazdowe około 9.200 km
Najlżejszy zawodnik waży 70kg, a najcięższy 138kg
Najniższy zawodnik mierzy 161cm, a najwyższy 198cm
Najmłodszy zawodnik ma 16 lat, najstarszy 37 lat
Wicemistrz polski PLFA I w roku 2011

Źródło: Zarząd Stowarzyszenia Sportowego
Mustangs Płock

Skomentuj

comments