Futbolowe deja vu a rebours

mustangsW rozegranym w sobotę 8 czerwca spotkaniu 5. Kolejki PLFA I Lowlanders Białystok pokonali na wyjeździe Mustangs Płock 27:6.

Płocczanie nie mają szczęścia do starć z białostocczanami. Przed sobotnim meczem Mustangi przegrały 6 z 7 spotkań z Lowlanders. Jedyny raz drużyna z Mazowsza triumfowała blisko 5 lat temu. Wtedy Mustangi na własnym terenie wygrały, nomen omen, 27:6.

Dużo wyżej notowana drużyna z Podlasia już w pierwszej kwarcie ruszyła do intensywnej pracy. Niezawodny Michał Maksimowicz zdobył przyłożenie po ładnym, 30-jardowym biegu. Niedługo później błysnął Łukasz Kraszewski po podaniu Damiana Kołpaka. Akcja tego duetu była o 3 jardy dłuższa niż zagranie najlepszego running backa Lowlanders.

Po drugiej kwarcie losy meczu były praktycznie przesądzone. Białostoczanie zdobyli ponownie dwa przyłożenia. Pierwsze z nich było autorstwa Tomasza Żukowskiego, który przechwycił podanie rozgrywającego Mustangów i pokonał z piłką 30 jardów w drodze do pola punktowego rywali. Drugie, po krótkim biegu, zdobył jeden z filarów ataku Lowlanders rozgrywający Damiana Kołpak.

Na drugą połowę przyjezdni zameldowali się w mocno rezerwowym składzie. Gra się wyrównała, ale gospodarze byli w stanie tylko pomniejszyć rozmiary porażki, gdy w czwartej kwarcie precyzyjne podanie Ivana Kovacevica wykorzystał Daniel Bałdyga. Mecz zakończył się zasłużonym triumfem gości 27:6. Tym samym białostoczanie po raz 7. pokonali ligowo zespół z Płocka.

– Przeżyliśmy dzisiaj futbolowe deja vu – to samo boisko, ta sama pogoda, ten sam wynik, tylko zwycięzca inny – powiedział Bierć, prezes Lowlanders Białystok, odnosząc się do meczu z 2008 roku. – W drugiej połowie zagrało wielu rezerwowych. Była ku temu świetna okazja, bo po pierwszej mieliśmy bezpieczną przewagę. Darzymy Mustangi dużym szacunkiem. Nasi rywale zagrali dzisiaj bardzo dobrze, ale to nie wystarczyło by nam zagrozić – dodał Bierć.

– Kontynuujemy przebudowę drużyny. Chcieliśmy dzisiaj pokazać, że nadal potrafimy walczyć. Myślę, że to udowodniliśmy. Mamy serca we właściwych miejscach i na boisku potrafimy zachowywać się jak drużyna. Naszym dotychczasowym dużym problemem była dyscyplina na boisku. Dzisiaj jej nie zabrakło – skomentował Łukasz Pietrzak, running back Mustangów. – Nie walczymy już o play-offy, ale zamierzamy wygrać na własnym terenie z krakowianami – dodał Pietrzak.

Najlepszym zawodnikiem Lowlanders był running back Michał Maksimowicz. Świetnie w obronie zagrał defensive back Tomasz Żukowski, który po przechwycie zdobył touchdown. Dobrze wspierał go cornerback Marcin Szostawicki.

Najskuteczniejszym graczem drużyny przyjezdnej był running back Sławomir Subocz. W defensywie błyszczał Michał Wasilewski, który trzykrotnie powalił rozgrywającego Lowlanders przed linią wznowienia akcji.

Sobotnia porażka Mustangów przekreśliła ich szanse na awans do play-off. Swój ostatni mecz ligowy w tym sezonie płocczanie rozegrają na swoim boisku 23 czerwca. Rywalem Mustangs będzie drużyna Kings. 22 czerwca w Lublinie Lowlanders powalczą o perfekcyjny bilans po sezonie zasadniczym. Rywalem zespołu z Podlasia będzie beniaminek – drużyna Tytani Lublin.

Mustangs Płock – Lowlanders Białystok 6:27 (0:14, 0:13, 0:0, 6:0)

I kwarta 0:7 przyłożenie Michała Maksimowicza po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski) 0:14 przyłożenie Łukasza Kraszewskiego po 33-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

II kwarta 0:20 przyłożenie Tomasza Żukowskiego po 30-jardowej akcji powrotnej po przechwycie 0:27 przyłożenie Damiana Kołpaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski) IV kwarta 6:27 przyłożenie Daniela Bałdygi po 13-jardowej akcji po podaniu Ivana Kovacevica

Mecz obejrzało 150 widzów. MVP meczu: Michał Maksimowicz (running back Lowlanders Białystok)

Trawnik Producent VIII SuperFinał 14 lipca na Stadionie Narodowym 14 lipca 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie o mistrzostwo Topligi zagrają dwie najlepsze drużyny w Polsce. Istniejąca na polskim rynku od 1998 roku firma Trawnik Producent jest liderem wśród producentów trawy naturalnej z rolki. To uznana marka także w branży budownictwa sportowego. Firma specjalizuje się też w konserwacji i regeneracji płyt boisk sportowych. Na swojej 300-hektarowej plantacji Trawnik Producent wykorzystuje najnowsze technologie by uzyskać produkt na najwyższym poziomie. Za to firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Więcej informacji na stronie internetowej www.trawnikproducent.pl.

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA) PLFA została powołana do życia w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych wystąpiły 4 kluby W sezonie 2013 w szranki PLFA stają 74 drużyny, które występują w Toplidze, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 oraz PLFA J. Kulminacją sezonu 2012 był NAC VII SuperFinał, który 15 lipca 2012 r. został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na trybunach zasiadło 23 000 widzów.

Źródło: Biuro Prasowe PLFA

Skomentuj

comments