W weekend intensywne roboty drogowe na terenie Płocka

robotyInformujemy, że na najbliższy weekend zaplanowane są intensywne prace drogowe na terenie Płocka w rejonie Podolszyc (ul. Wyszogrodzka przy Galerii Mazovia), w Al. Jachowicza oraz w rejonie skrzyżowania ulic Bielska – Targowa.

Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Armii Krajowej oraz ul. Wyszogrodzka (DK 62)

Od piątku 9 sierpnia godz. 17 do poniedziałku 12 sierpnia godz. 4 w rejonie skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (Droga Krajowa nr 62) będą prowadzone intensywne prace drogowe oraz zostaną całkowicie zamknięte dwa pasy ruchu na północnej jezdni ul. Wyszogrodzkiej (kierunek do centrum). W czasie prac nie będzie możliwy wjazd i wyjazd w al. Armii Krajowej przy Galerii Mazovia.

Objazdy zostały wyznaczone ulicami: Wyszogrodzka – Armii Krajowej oraz Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Sikorskiego. Dojazd do Galerii Mazovia będzie możliwy od ul. Wyszogrodzkiej (sięgacz) oraz od ul. Sikorskiego.

Dla pojazdów osobowych jadących z kierunku Warszawa do centrum Płocka zalecamy w dniach 10-11 sierpnia objazd ulicami: Wyszogrodzka (DK 62) – Harcerska – Grabówka – Południowa – (Wyszogrodzka)- Spółdzielcza – Piłsudskiego lub Wyszogrodzka (DK 62) – Armii Krajowej – Żyzna – Otolińska – Piłsudskiego – Jachowicza.

Rejon skrzyżowania Bielska – Targowa (DK 60)

Od godzin popołudniowych w piątek 9 sierpnia do godzin porannych w sobotę 10 sierpnia na ul. Bielskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Targową (DK 60) nastąpi montaż pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnej w jezdni, co może skutkować wydłużonym czasem przejazdu w obu kierunkach. Na jezdniach będą pracować ekipy drogowe. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Przypominamy, że od poniedziałku 29 lipca do 19 sierpnia nie jest możliwy wjazd i wyjazd w ul. Targową na skrzyżowaniu z ul. Bielską. Odcinek od stacji benzynowej „Bliska” do ul. Bielskiej jest całkowicie wyłączony z ruchu. Na czas prowadzonych prac wjazd w ul. Targową jest możliwy wyłącznie od ul. Otolińskiej. Obowiązuje objazd do ul. Targowej – dla ruchu ciężkiego ulicami Bielska – Jachowicza – Otolińska i dla pojazdów osobowych ulicami – Chopina – Otolińska.

Al. Jachowicza – odcinek od ul. Bielskiej do skrzyżowania z Obrońców Westerplatte / Nowy Rynek

Od piątku 9 sierpnia godz. 18 do poniedziałku 12 sierpnia godz. 4 zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu odcinek południowej jezdni Al. Jachowicza (DK 60 – kierunek do Warszawy) w rejonie od skrzyżowania ul. Bielska do skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte/Nowy Rynek. Wyłączone z użytkowania będą także przejścia dla pieszych na zamkniętym odcinku ulicy. W tym czasie będą prowadzone prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej.

Na czas prowadzonych prac dla pojazdów jadących w kierunku Warszawy zostaną wyznaczone objazdy:
– z kierunku Lipno (DW559) i z kierunku Stare Miasto: – Al. Kobylińskiego (Bielska) – Bielska – Mickiewicza – Obrońców Westerplatte – Al. Jachowicza;
– z kierunku Ciechanów (DK 60): Bielska – Mickiewicza – Obrońców Westerplatte – Al. Jachowicza.

Informacja dotycząca objazdów autobusów Komunikacji Miejskiej w Płocku w dniach 9-11 sierpnia w rejonie prac

Zamknięcie odcinka al. Jachowicza przy ul. Bielskiej w stronę Podolszyc

Z powodu zamknięcia dla ruchu odcinka południowej jezdni al. Jachowicza na wysokości hotelu Petropol (w stronę Podolszyc) na czas remontu od piątku 9 sierpnia br. od ok. godz. 18 do niedzieli 11 sierpnia przystanek Jachowicza (teatr) w stronę Podolszyc (pod hotelem Petropol) będzie nieczynny. Autobusy w stronę Podolszyc zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym, który ustawiony będzie na ul. Obrońców Westerplatte przy wjeździe na dworzec autobusowy. Autobusy linii 14 w stronę Podolszyc zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską. Autobusy linii podmiejskich zmierzające na dworzec przy al. Jachowicza z kierunków północnego, południowego i zachodniego ominą przystanek Jachowicza (teatr) pod hotelem Petropol i zatrzymają się dopiero na dworcu. Autobusy linii podmiejskich wyjeżdżające z dworca w stronę wschodnią (na Podolszyce i do gm. Słupno) ominą przystanek pod Petropolem.

SCHEMAT TRAS OBJAZDOWYCH

objazd_jachowicza

Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu autobusów. Również w terminie od 9 do 11 sierpnia dojdzie do zamknięcia odcinka al. Armii Krajowej na wysokości galerii Mazovia (patrz niżej). Niżej szczegółowy przebieg tras objazdowych w węźle Jachowicza.

Autobusy linii 1, 6, 9:

– w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Obr. Westerplatte przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

– w stronę Zalesia / Starych Proboszczewic / Bielska trasa bez zmian.

Autobusy linii 3:

– w stronę Borowiczek ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Obr. Westerplatte przejadą bezpośrednio na przystanek zastępczy na ul. Obrońców Westerplatte (przy wjeździe na dworzec autobusowy);

– w stronę Winiar trasa bez zmian.

Autobusy linii 5, 16:

– w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Rembielińskiego przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

– w stronę Murzynowa / Starych Proboszczewic trasa bez zmian.

Autobusy linii 8, 21, 43:

– w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Jachowicza (Bielska) na ul. Bielskiej (przy poczcie głównej) przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

– w stronę Nowego Duninowa / Gąbina / Grabiny trasa bez zmian.

Autobusy linii 11, 17, 18, 23:

– w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Skłodowskiej przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

– w stronę Dziarnowa / Brudzenia Dużego / Wyszyny / Brwilna trasa bez zmian.

Autobusy linii 12, 25, 27, 28, 30:

– w stronę Jachowicza trasa bez zmian;

– w stronę Słupna / Święcieńca / Wykowa ominą przystanek pod hotelem Petropol, z dworca Jachowicza przejadą na przystanek zastępczy w al. Jachowicza za skrzyżowaniem z Nowym Rynkiem (przy wejściu na targowisko miejskie).

Autobusy linii 14:

– w stronę Podolszyc zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską, ominą przystanek pod hotelem Petropol;

– w stronę Winiar trasa bez zmian.

Autobusy linii 26, 35:

– w stronę Podolszyc ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Hermana przejadą bezpośrednio na przystanek zastępczy na ul. Obrońców Westerplatte (przy wjeździe na dworzec autobusowy);

– w stronę Winiar / Orlenu trasa bez zmian.

Autobusy pozostałych linii w centrum kursować będą na trasach stałych.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdów:

• Jachowicza (teatr) w stronę Podolszyc – przystanek zawieszony, autobusy linii 3, 26 i 35 w stronę Podolszyc odjeżdżać będą z przystanku zastępczego na ul. Obrońców Westerplatte przy wjeździe na dworzec autobusowy, autobusy linii 12, 25, 27, 28, 30 w stronę Podolszyc i gm. Słupno odjeżdżać będą z dworca Jachowicza, autobusy linii 14 w stronę Podolszyc odjeżdżać będą z przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską.

Zamknięcie odcinka al. Armii Krajowej przy galerii Mazovia

Z powodu zamknięcia dla ruchu odcinka al. Armii Krajowej na wysokości galerii Mazovia (w obydwu kierunkach) od piątku 9 sierpnia od ok. godz. 17 do niedzieli 11 sierpnia na czas remontu autobusy linii 14, 19, 20, 24, 26, 35, N1 pojadą w obydwu kierunkach objazdem ulicami Wyszogrodzką i Sikorskiego nie omijając żadnego przystanku na trasie. Z powodu objazdów na ww. liniach dochodzić będzie do opóźnień w kursowaniu autobusów. Również w terminie od 9 do 11 sierpnia dojdzie do zamknięcia odcinka al. Jachowicza przy ul. Bielskiej (patrz wyżej).

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Informacje dotyczące objazdów komunikacji miejskiej będą dostępne na stronie www.kmplock.eu oraz na przystankach autobusowych.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments