Dorota Miśkiewicz wystąpi w Płocku

miskiewiczPrawdziwe gwiazdy zobaczymy i usłyszymy w piątek w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Kolegialnej. Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert Doroty Miśkiewicz.

Dorota Miśkiewicz nie potrzebuje reklamy. Choć zaczynała naukę w klasie skrzypiec i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną to dała się poznać jako wokalistka.

Występowała na Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach oraz Ingolstaedter Jazz Tage, Jazz Rally w Dusseldorfie, Edynburg Jazz & Blues Festiwal, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, Festiwal Sacrum-Profanu. Nagrała także kilka płyt, jej solowy krążek „Caminho” z 2008 został „Złotą Płytą” w kategorii pop i otrzymał dwie nominacje do Fryderyka.

W piątek w sali koncertowej płockiej szkoły muzycznej usłyszymy piosenki z jej najnowszej płyty oraz utwory pochodzenia latynoamerykańskiego w połączeniu z symfoniką, zaaranżowane przez mistrza nastroju, Henryka Miśkiewicza – znanego saksofonistę, który jest ojcem wokalistki.

Solistce będzie towarzyszył zespół w składzie: Henryk Miśkiewicz (saksofon), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Marek Napiórkowski (gitary), Robert Kubiszyn (kontrabas, gitara basowa), Robert Luty, Michał Miśkiewicz (perkusja i perkusjonalia). Dyrygować będzie Wiesław Pieregorólka. Początek koncertu 25 października (piątek) o godz. 19. w sali przy ul. Kolegialnej 23.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments