Alterstacja zaprasza na koncert Pink Freud

W piątek 30.03.2012, w ramach ALTERSTACJI, w sali widowiskowej POKIS-u, wystąpi zespół PINK FREUD.

 Założony w 1998 r., przez Wojtka Mazolewskiego zespół Pink Freud, to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie. Formacja przyczyniła się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Przedefiniowała też jazzową kompozycję, dostosowując ją do nowoczesnej i wymagającej publiczności i serwując radykalny jazz z najwyższej półki. Ich autorska wizja muzyki charakteryzuje się wykonawczym kunsztem i sceniczną ekspresją.

W 2008 i 2009 roku Pink Freud został wybrany najlepszym zespołem elektrycznego jazzu w ankiecie Jazz Top 2007 miesięcznika “Jazz Forum”. Zespół odebrał też nagrodę Jazzowego Oscara, przyznawana przez Stowarzyszenie Melomani. Rok 2011 Pink Freud zainicjował w Londyńskiej The Barbican premierą muzyki filmowej do arcydzieła polskiej kinematografii z 1929 roku pt. “Mocny Człowiek” w reż. Henryka Szabo na podstawie powieści Stanisława Przybyszewskiego. W ubiegłym roku zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem pt. “DO-RE-MI-FOR-SA”.

Bilety w cenie 15 zł, do nabycia w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki – ul. Tumska 9a, Domu Darmstadt, Centrum Informacji Turystycznej – Stary Rynek 8.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments