Kawiarnia Jazzowa – Marek Napiórkowski Trio

Już 18 kwietnia w ramach Kawiarni Jazzowej grupa Marek Napiórkowski Trio zaprezentuje w sali koncertowej POKiS utwory z ostatnio wydanej płyty “KonKubiNap”.

 Na przełomie zimy i wiosny tego roku gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad rozpoczęli trasę koncertową po Polsce. Celem tournee jest promocja najnowszej płyty zespołu. Wydany przez Universal Music Polska album “KonKubiNap” – zdaniem krytyków muzycznych – świadczy o tym, że zespół Napiórkowskiego prezentuje bardzo wysoki poziom i jest liczącą się formacją na polskiej scenie jazzowej.

Pełna ekspresji, improwizowana muzyka tria, znakomite, intuicyjne porozumienie między muzykami i otwarte formy utworów sprawiają, że każdy koncert zespołu jest niezapomnianym przeżyciem – uważają komentatorzy muzyczni. “Trójca złożona z muzyków z samych szczytów rankingowych gra wyśmienicie, brzmi nie mniej świetnie i do tego jeszcze koncertowo” – ocenił najnowszą płytę Napiórkowskiego dziennikarz muzyczny Maciej Karłowski.

Marek Napiórkowski nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami sceny polskiej, m.in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Anna Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańką i Dorotą Miśkiewicz. Współpracował również z gwiazdami światowego jazzu, m.in. z Patem Methenym, Richardem Boną, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Ivanem Linsem, Klausem Doldingerem. Robert Kubiszyn to gitarzysta basowy i kontrabasista, mający na koncie współpracę m.in. z Adamem Pierończykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Kubiszyn grał również na dwóch poprzednich płytach Napiórkowskiego.

Cezary Konrad nieprzerwanie od roku 1992 uznawany jest za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top magazynu “Jazz Forum”. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

Bilety w cenie 20 zł, do nabycia w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki ul. Tumska 9a, Domu Darmstadt, Centrum Informacji Turystycznej – Stary Rynek 8.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments