Pieniądze z Unii Europejskiej dla płockiego zoo

dofinansPrezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę, na mocy której płocki ogród zoologiczny wzbogaci się o wybieg dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich.

Miejska inwestycja będzie dofinansowana środkami Unii Europejskiej.

Inwestycja Miasta Płocka w ramach projektu „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej zoo w Płocku poprzez budowę wybiegu dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich” będzie kosztować 580.000 zł, a dofinansowanie wyniesie 435.000 zł. W efekcie płockie zoo wzbogaci się o wybieg dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich – gatunków, które są zagrożone wyginięciem. Stworzenie sprzyjających warunków dla tych rzadkich zwierząt umożliwi także dalszy rozwój płockiego ogrodu zoologicznego.

Oprócz budowy wybiegu dla tych wielkich drapieżnych kotów zostanie także zagospodarowany niewykorzystany do tej pory teren skarpy. Powstaną nowe aleje spacerowe i ławki dla zwiedzających. Prace przygotowawczo-budowlane polegać będą na opracowaniu dokumentacji projektowej i aplikacyjnej, a także na wykonaniu prac ziemnych, fundamentowych, izolacyjnych, konstrukcyjnych i wykończeniowych.

Wybieg dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich ma być gotowy do końca 2014 r. Zwierzęta powinny pojawić się w Płocku na początku 2015 r.

Projekt Miasta Płocka będzie realizowany w oparciu o środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego działanie 6.2 Turystyka.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments