Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO

zoo„Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO” to impreza dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych przygotowywana na najbliższy piątek 7 czerwca w płockim ZOO.

Impreza „Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO” w płockim Ogrodzie Zoologicznym organizowana jest po raz ósmy. Jest to projekt globalny zainicjowany przez ZOO Rotterdam w roku 1996, gdzie zorganizowano taką imprezę po raz pierwszy i założono Fundację Dreamnight at the ZOO.

W tym roku w imprezie bierze udział 252 ogrodów zoologicznych w 37 krajach świata. “Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO” to impreza dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin i przyjaciół organizowana co roku (w Płocku od roku 2005) w ramach ogólnoświatowej akcji przeprowadzania takiej imprezy w większości ogrodów zoologicznych w Europie i na świecie w tym samym dniu i o tej samej godzinie.

Impreza ma na celu pokazanie dzieciom Ogrodu Zoologicznego o nietypowej porze – wieczorem. Dzieci mogą obserwować zachowania zwierząt układających się do snu, zajrzeć na zaplecza, pogłaskać i dotknąć niektóre zwierzęta. W tym dniu dzieci chore i niepełnosprawne są w Ogrodzie traktowane jak VIP-y, a uczestnicząc w nietypowym zwiedzaniu ZOO mają poczucie szczególnej przygody. Dodatkową oprawę imprezy stanowią występy i konkursy. Impreza ma cel dydaktyczny i integracyjny.

Towarzystwo Przyjaciół ZOO w Płocku wsparło imprezę organizacyjnie i finansowo. Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała w tym roku Towarzystwu Przyjaciół ZOO grant na organizację imprezy w wysokości 12.000 zł. Imprezę wspiera również co roku organizacyjnie Biuro Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka.

Sponsorzy i współorganizatorzy:

• Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka (Urząd Miasta Płocka, PKN Orlen, Basell Orlen) – sfinansowanie zakupu nagród, materiałów plastycznych.
• Towarzystwo Przyjaciół ZOO – wniosek o grant, wsparcie organizacyjne imprezy,
• Biuro Rzecznika Osób Niepełnosprawnych UMP – wsparcie organizacyjne – informacja o organizacjach,
• Zespół Szkół Technicznych 70-tka – nagłośnienie
• Muniserwis – scena,
• Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego – obsługa medyczna,
• Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock – pokaz „Pań Miśkowych”
• Straż Miejska w Płocku – animacje Zespołu Profilaktyki i Komunikacji Społecznej – Akademia Lwa Honorka
• Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – występy artystyczne dzieci
• Fundacja Patria Polonia – Stowarzyszenie Kawaleryjskie 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej
• Catering – Fundacja Ekonomii Społecznej „Przystań” P. Mariusz Umyszkiewicz
• Wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy UM Płocka
• Pracownicy ZOO

Program „Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO”

18.10 – 18.30 Występ Patrycji Malinowskiej

18.30 – 19.00 Pokaz iluzjonisty – Marcin Laskowski

19.00 – 19.30 Występy podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury

19.30 – 20.00 Występy grupy Cheerleaders

W międzyczasie animacje klaunów i szczudlarzy, Pań Miśkowych i Lwa Honorka , mini obóz konno – wojskowy, gry i zabawy żołnierskie Fundacji Patria Polonia – Stowarzyszenia Kawaleryjskiego IV Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej, pokaz motocykli – nieformalna grupa płockich motocyklistów.

20.00 – 21.30 Podział na grupy, przedstawienie liderów grup.Zwiedzanie ZOO, rozwiązanie krzyżówki, rozdanie nagród przy wyjściu, pożegnanie.

Źródło: Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku

Skomentuj

comments