Podaruj swoje pięć minut

dawca13Już cztery osoby z Płocka zostały dawcami szpiku po tym, jak zarejestrowały się w bazie fundacji DKMS. Kolejna szansa na dołączenie do nich jeszcze w tym tygodniu.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się 11 i 12 grudnia w budynku Politechniki przy ul. Łukasiewicza 17. Potrwa od godz. 11 do 18. To część ogólnopolskiej akcji, odbywającej się pod hasłem: „Dla ciebie to 5 minut, dla kogoś to całe życie”. Organizatorzy z Płocka dedykują ją śp. Pawłowi Podwójci, zmarłemu niedawno wykładowcy z Politechniki, organizatorowi poprzednich poprzednich akcji i propagatorowi dni dawcy szpiku kostnego.

W konferencji prasowej poprzedzającej grudniową rejestrację udział wzięli m.in. dwaj płocczanie, którzy w ostatnim czasie zostali dawcami szpiku: Marcin Siwek i Maciej Maszeńda. Obydwaj zarejestrowali się w bazie DKMS podczas akcji organizowanych na Politechnice. Panowie opowiedzieli swoje historie. Pierwszy z nich oddał szpik 60-letniej kobiecie z USA, drugi – 55-letniej mieszkance Finlandii.

Podczas każdej rejestracji w Płocku znajduje się realny dawca – podkreślał Marcin Siwek. I dodawał, że liczba zarejestrowanych w naszym mieście potencjalnych dawców to zasługa Pawła Podwójci.

Honorowy patronat nad płocką akcją objął prezydent Andrzej Nowakowski. Na konferencji prasowej reprezentował go zastępca Roman Siemiątkowski.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments