Cykliczne spotkania fotograficzne

spgf_spotStowarzyszenie Płocka Grupa Fotograficzna ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Płocka oraz okolic, na nowy cykl otwartych spotkań fotograficznych, z dołączonymi elementami filmu i grafiki.

Spotkania organizowane przez PGF będą wyróżniały się nieszablonowymi pomysłami, formą oraz ich przebiegiem. Oprócz ciekawych rozmów o naszej wspólnej pasji, nie zabraknie dużej ilości zajęć praktycznych. Fotografia studyjna, praca ze sprzętem oświetleniowym, z modelką, fotografia analogowa, makrofotografia, wywoływanie zdjęć tradycyjnymi metodami, obsługa programów do obróbki foto-wideo, elementy warsztatów.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno fotografujący od 20 lat zawodowiec jak i początkujący fotoamator zaczynający swoją przygodę ze zdjęciami. Nie ważne czy fotografujesz telefonem komórkowym czy aparatem kompaktowym, jeśli interesujesz się fotografią, filmem, grafiką masz ochotę miło spędzić czas to spotkanie jest dla Ciebie. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, pomysły i chętnie Was wysłuchamy.

5-III-plener-noworoczny-fot-arek-gmurczyk

Spotykamy się w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.15 w sali nr.5 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Tumskiej 9a. To nie przypadek, że wybraliśmy to miejsce. Cieszymy się, że będziemy spotykać się właśnie tam. Symbolicznie, małym procentem, ale jednak, chcielibyśmy dorzucić swoją cegiełkę i przyczynić się do tego, żeby na główną reprezentacyjną ulicę naszego miasta wracało życie.

Jednym z elementów naszych płockich spotkań fotograficznych będzie konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich uczestników spotkań, trwający cały rok, począwszy od stycznia 2014 roku.

Każdy z Was może co miesiąc zgłosić swoje zdjęcia (maksymalnie 3), czyli przyjść z nimi na nasze spotkanie. 12 etapów naszego konkursu zwieńczy wyjątkowy płocki projekt, jakim będzie niepowtarzalny kalendarz na rok 2015 w którym ma szansę znaleźć się każde wyróżnione zdjęcie. Dochód z projektu przeznaczymy m.in. na cele charytatywne. W grudniu, pośród wszystkich zwycięskich prac wybierzemy zdjęcie roku.

Każdy konkurs posiada swój temat przewodni, w styczniu startujemy od Co my tu mamy?.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz sprawy techniczne uściśla Regulamin Konkursu, który wraz z listą tematów na następne miesiące będą zamieszczone na stronie www.pgfplock.pl.

2-piate-urodziny-pgf-fot-arek-gmurczyk

Uwaga! Wyjątkowo w styczniu spotykamy się w 3 piątek miesiąca. Ruszajcie robić zdjęcia lub sięgnijcie do swojego archiwum. Zdjęcia wydrukujcie (dozwolony rozmiar – dłuższy bok maks. 24 cm, np. 15×23 cm) i przynieście ze sobą na spotkanie.

Liczymy, że nasze comiesięczne spotkania zbliżą fotografujących płocczan i wspólnie nauczymy się kultury konstruktywnego dialogu – siedząc przed klawiaturami komputerów nie wszyscy znamy się prywatnie, a to będzie doskonała okazja do zapoznania się!

Gwarantujemy dobry klimat i ciekawe tematy rozmów. Nie zabraknie wielu fotograficznych niespodzianek!

Do zobaczenia w najbliższy piątek!

Stowarzyszenie Płocka Grupa Fotograficzna

Skomentuj

comments