Płocki raport drogowy

MZD_nowa_250x165Informujemy, gdzie we wtorek 14 stycznia na terenie miasta będą prowadzone roboty drogowe oraz, w których miejscach stanie fotoradar Straży Miejskiej.

.

.

.

We wtorek 14 stycznia naprawy bieżące dróg i chodników będą prowadzone na ulicach:

– teren Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica – naprawa ubytków w jezdniach
– ZGLENICKIEGO – prace brukarskie w zatokach przystankowych
– SIENKIEWICZA – naprawa chodnika (odcinek między al. Kilińskiego a ul. Gradowskiego)
– SZPITALNA – budowa chodnika

Akcja “Zima”

Informujemy, że w nocy 13/14 stycznia służby drogowe interweniowały na ulicach Płocka w ramach Akcji “Zima”. Informator dotyczący zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Płocka jest dostępny na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg.

Rondo DOBRZYŃSKA – MEDYCZNA

Informujemy, że od dnia 16 grudnia w rejonie ronda na osiedlu Winiary (droga wojewódzka DW559) została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Na skrzyżowaniu ulic DOBRZYŃSKA – MEDYCZNA w związku z rozpoczęciem prac budowlanych ruch odbywa się po drodze tymczasowej z płyt drogowych oraz objazdem ul. Polskiego Czerwonego Krzyża wzdłuż domów jednorodzinnych. Apelujemy o zachowanie ostrożności!

Al. Piłsudskiego

Do maja 2014 r. będzie trwało całkowite wyłączenie z ruchu północnej jezdni al. Piłsudskiego (DK60 kierunek do centrum). Ruch pojazdów jest poprowadzony dwukierunkowo po południowej jezdni al. Piłsudskiego.

W sobotę 11 stycznia zostało zlikwidowane tymczasowe przejście dla pieszych w al. Piłsudskiego na wysokości dawnego COTEX-u. Do dyspozycji pieszych w rejonie budowy wiaduktu pozostaną trzy przejścia: w rejonie skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką (ze światłami), na wysokości ul. Żabiej oraz na wysokości ul. Gierzyńskiego (ze światłami).Zmiana w czasowej organizacji ruchu polegająca na likwidacji tymczasowego przejścia dla pieszych w al. Piłsudskiego ma związek z kolejnym etapem prac przy budowie przesłony przeciwfiltracyjnej oraz pracami na magistrali wodociągowej w rejonie tymczasowego przejścia dla pieszych.

Od środy 8 stycznia obowiązuje zmiana w czasowej organizacji ruchu. W rejonie przejazdu kolejowego doszło do obustronnego zwężenia jezdni. Ruch odbywa się wyłącznie po jednym pasie w kierunku do Warszawy i w kierunku do centrum. Taka organizacja ruchu obowiązuje na odcinku al. Piłsudskiego od biurowca Zakładu Energetycznego do nawrotki znajdującej się po drugiej stronie torów przy przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Gierzyńskiego. Apelujemy o ostrożność.

Harmonogram prac w dniach 13-20 stycznia 2014

– wykonanie wpięć sieci wodociągowej fi 280 do istniejącej sieci po stronie salonu meblowego,
– wykonanie wpięcia sieci wodociągowej fi 50 do istniejącej sieci w rejonie ul. Dobrowoskiego 3/5,
– demontaż wodociągu fi 800 na długości pawilonu przy ul. Piłsudskiego 28,
– przygotowanie komory roboczej do wykonania sieci wodociągowej fi 600,
– wykonywanie kanalizacji sanitarnej fi 800 przy salonie meblowym,
– wykonywanie kanalizacji sanitarnej fi 300 przy szkole,
– prace zwiaząne z wykonywaniem przesłony przeciwfiltracyjnej w ciągu al. Piłsudskiego.

Fotoradar Straży Miejskiej

Straż Miejska poinformowała, że fotoradar stanie we wtorek 14 stycznia na ulicach:

– SZPITALNA
– SIERPECKA
– KRAKÓWKA
– SŁONECZNA

Źródło: Miejski Zarząd Dróg, Straż Miejska, opr. K. Kozłowski

Skomentuj

comments