Summer Fall Festival 2015

W najbliższą sobotę w trakcie Summer Fall na płockiej plaży wystąpi wielu znakomitych artystów, wśród których zobaczymy m.in. Wilki czy włoski zespół Lacuna Coil. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 5 września na oficjalne pożegnanie imprezowego sezonu letniego. Na nadwiślańskiej plaży wystąpi po raz pierwszy w Płocku, a po raz drugi w Polsce włoska grupa grająca gothic metal – Lacuna Coil.  Z okazji 20-lecia wydania albumu “Scarlet” z wyjątkowym koncertem wystąpi Closterkeller.

sff_plakat_maly

Po 11 latach do Płocka wraca zespół Wilki. Zespół zadebiutował w 1992 roku utworem Son of the blue sky. Piosenka błyskawicznie zdobywała szczyty list przebojów, a Polskę ogarnęła istna wilkomania. Zespół nagrał jeszcze 2 świetnie sprzedające się płyty, kiedy w szczytowym momencie popularności Robert Gawliński zawiesił działalność Wilków i zajął się karierą solową.

W 2002 roku Wilki wróciły do gry ze spektakularnym sukcesem płyty 4, która zawierała min. takie hity jak Baśka, czy Urke. Kolejne albumy wypełnione przebojami, takimi jak Bohema, Słońce pokonał cień, Love Story, czy Na zawsze i na wieczność oraz żywiołowe koncerty potwierdzają świetną formę Wilków.

W tym sezonie do składu zespołu dołączył syn Roberta Gawlińskiego, Beniamin, urodzony w roku debiutu Wilków. Zespół powraca do Płocka po ponad 10 latach od ostatniego koncertu w tym mieście i zagra program specjalnie przygotowany na Summer Fall Festival.

Płocka publiczność na pewno usłyszy popularną „Baśkę” czy „Bohemę”. Jak twierdzi menedżerka – nie odbył się jeszcze taki koncert, kiedy publiczność zgodziłaby się na zejście zespołu ze sceny bez zaśpiewania tych niekwestionowanych hitów. Płocka publiczność będzie mogła zaopatrzyć się w trakcie Summer Falla w różne „wilcze” gadżety – m. in. koszulki czy świeżą płytę z największymi przebojami. Fani mogą liczyć na to, że uda się im wygrać płytę z autografem Gawlińskiego, artysta obiecuje, że kilka pofrunie w trakcie koncertu prosto w ich ręce.

Równie ciekawie zapowiada się koncert Lipali. Trójmiejski kwartet wykona kilka premierowych utworów ze swojej nowej płyty, która ukaże się jesienią 2015 roku. Ponadto, na scenie wystąpią: Reszta Pokolenia, Alastor, Luxtorpeda.

Oficjalne rozpoczęcie Summerfall’a POKIS zapowiada na godz. 16, jednak imprezę już od godz. 15 rozkręci płocki zespół – Reszta Pokolenia. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają również pole namiotowe. Festiwal doczekał się również swojej koszulki, jednak fani zobaczą ją po raz pierwszy dopiero w sobotę.

Godzinowy rozkład jazdy Summer Fall Festival:

15.00 – 15.40 – Reszta Pokolenia
15.55 – 16.50 – Lipali
17.05 – 17.55 – Alastor
18.15 – 19.25 – Luxtorpeda
19.45 – 21.05 – Closterkeller2
21.30 – 22.50 – Lacuna Coil
23.10 – 0.30 – Wilki

Więcej szczegółów POKIS.pl lub summerfall.pl

Skomentuj

comments