Finał Bezpiecznych Ferii

Wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Krzywoustego obyło się spotkanie policjantów z dziećmi, które spędzały ferie w mieście. Spotkanie połączone było z finałem konkursu plastycznego.

 
 
 
 
Wczorajsze spotkanie to uroczyste zakończenie konkursu plastycznego – „Zimowe igraszki – bezpieczne ferie 2012”, który został ogłoszony na początku ferii. Organizatorami konkursu była Komenda Miejska Policji w Płocku oraz Urząd Miasta Płocka.

W czasie trwania ferii zimowych, policjanci z Wydziału Prewencji KMP Płock, spotykali się z dziećmi w klubach osiedlowych, świetlicach środowiskowych oraz w klubach profilaktyki środowiskowej. W czasie tych spotkań funkcjonariusze przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii.

Dzieci do dnia 26.01.2012r. mogły przysyłać prace plastyczne na konkurs poświęcony zagadnieniom, o których policjanci mówili w czasie spotkań. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac. Konkurs został uroczyście zakończony wręczeniem nagród i wyróżnień dla laureatów. Nagrody i wyróżnienia ufundował Urząd Miasta Płocka.

Spotkanie w Spółdzielczym Domu Kultury było również uroczystym zakończeniem ferii. Od najbliższego poniedziałku rozpoczyna się nauka w szkołach. Policjanci jednak nie zaprzestaną spotkań z dziećmi. Bezpieczeństwo dzieci jest na tyle ważne, że również w czasie trwania nauki w szkołach funkcjonariusze z płockiej prewencji będą o bezpieczeństwie mówić zarówno dzieciom jak i młodzieży.

Źródło: www.policjaplock.pl

Skomentuj

comments