Dęby pamięci

Rodzinny piknik, muzyka, zabawy. W takiej atmosferze odbyło się otwarcie Parku 27 Dębów na Podolszycach Południe. Park znajduje się w pobliżu kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha.

 To plac obsadzony wokół 27 dębami, z lotu ptaka przypominający Plac św. Piotra w Rzymie. Powstał dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się w niedzielę w samo południe. – Godzina nie została wybrana przypadkowo – mówił proboszcz parafii Jerzy Ławicki. – Przed chwilą bił dzwon, który został ufundowany po śmierci Ojca Świętego. Dziś spotykamy się, by jeszcze raz uczcić pamięć błogosławionego Jana Pawła II. Niech to miejsce przypomina, że podczas pielgrzymki do Płocka poświęcił kamień węgielny pod budowę naszego kościoła.

Głównym punktem placu jest głaz z tabliczką i umieszczonym na niej napisem upamiętniającym 27 lat pontyfikatu papieża-Polaka.

– Parafia pod wezwaniem św. Wojciecha oraz Podolszyce zyskały miejsce szczególne– podkreślał podczas uroczystości prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Tak jak dzieci, które przed chwilą odsłoniły obelisk, tak samo te dęby będą rosły, wrastały w miasto i świadczyły o nauce Jana Pawła II. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę, aby to miejsce powstało.

Po części oficjalnej przyszedł czas na piknik. Były gry i zabawy integracyjne dla dzieci, plener artystyczny, konkursy z nagrodami. Na scenie wystąpiły m.in. chór Vox Juventutis z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz zespół Bemolla z Młodzieżowego Domu Kultury.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments