IV Turniej Piłki Ręcznej Kibiców – podsumowanie

turniej4_119Za nami IV Turniej Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka. Zanim przedstawimy podsumowania i liczby z sobotnich zmagań kibiców podzielimy się swoimi wrażeniami.

Zakończony Turniej był w naszej ocenie najbardziej wartościowy z dotychczasowych i złożony z trzech jakże istotnych części. Zaczniemy od tej drugiej, gdyż poturniejowa wizyta ponad 40 osobowej grupy kibiców na Cmentarzu Komunalnym u śp. Tomka wywarła na nas największe wrażenie i przywołała wspomnienia zarówno nasze jak i naszych turniejowych gości z Lublina, którzy doskonale znali Tomka. Złożone wieńce, kwiaty, znicze, odpalone race, chwila zadumy ściskały serca. Cześć Jego pamięci! Rano, nim rozpoczęliśmy turniejowe zmagania minutą ciszy uczciliśmy również pamięć Norberta Wicharego, ojca Marcina, związanego z Zabrzem i miejscową piłką ręczną, oraz Jarosława Tkaczyka, byłego bramkarza kieleckiej Iskry, którego pamiętamy z występów w Blaszak Arenie, którzy nagle odszedli do wieczności.

turniej4_034Pierwsza część – sportowa – naszego sobotniego Turnieju dostarczyła wielu emocji zarówno na parkiecie jak i na trybunach. Trudno wyobrazić sobie Turniej nazwany imieniem naszego kolegi bez hali Chemika, a głośny doping na trybunach sprawił, że Blaszak Arena ponownie ożyła! Z turnieju na turniej obserwujemy coraz większe zainteresowanie kibiców oglądających kibicowskie zmagania, których kilkaset przewinęło się w ciągu całego dnia. W imieniu władz miasta otwarcie turnieju swoją obecnością zaszczycił Robert Czwartek, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji. W dekoracji ratusz reprezentowała Gabriela Witkowska, a SPR WISŁA PŁOCK Zbyszek Kwiatkowski. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Spotkanie finałowe dostarczyło wszystkim wielu emocji i pierwsze historyczne zwycięstwo ekipy Haba Baba Team, która ukoronowała triumfem swój trzeci z rzędu finał turnieju. Trzecie miejsce zajęli styczniowi zwycięzcy HC Łąck, który pokonał zespół Lucky Levis 13:11.Kilka minut po ostatnim gwizdku sędziów miała miejsce dekoracja i wręczenie pucharów dla trzech najlepszych drużyn oraz nagród rzeczowych dla pozostałych uczestników turnieju. Nagrodę Fair Play otrzymał zespół naszych kolegów z Lublina – Tenisiści. Ponadto wybrani zostali najlepsi gracze w turnieju, którzy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Dla nas turniej właściwie rozpoczął się już w piątek spotkaniem kwalifikacyjnym, w którym zespół TYLKO WISŁA pokonał ekipę BOLA TANGAN 15:11 (5:7). Co ciekawe zwycięskiemu zespołowi dzień później zabrakło zaledwie jednego trafienia by wejść do czwórki najlepszych ekip. Najmłodszy zespół turnieju rozkręcał się z meczu na mecz. Kto wie, jakimi rozstrzygnięciami zakończyłaby się sobotnia rywalizacja gdyby w ostatnim spotkaniu grupowym Wiślacy rzucili jedną bramkę więcej ekipie Lucky Levis. Ci ostatni próbowali namieszać szybki najlepszym, ale na drodze stanęły dwie dość poważne kontuzje. Jedna z nich zakończyła się nocną operacją w szpitalu na Winiarach. Dużo wcześniej szpital wojewódzki odwiedził obrotowy ekipy naszych gości, który na początku pierwszego meczu złamał nogę. Kontuzjowanym życzymy dużo zdrowia i występu w kolejnej edycji turnieju.

Dzięki otrzymanemu pozwoleniu na kwestowanie udzielonego przez Prezydenta Miasta Płocka członkowie stowarzyszenia zbierali także pieniądze i artykuły szkolne na rzecz Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego w Płocku. Łącznie udało się zebrać 1082,55 zł, z czego aż połowa to datki naszych kolegów z Montexu oraz drużyny Bola Tangan, która odpadła w piątkowym mecz kwalifikacyjnym. Za zebrane środki zakupimy plecaki i przybory szkolne dla płockich dzieci.

Trzecią i ostatnią część naszego Turnieju zakończyło wieczorne spotkanie przy grillu w Zielonym Ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych, podczas, którego przy muzyce wszyscy mogli odreagować emocje, które towarzyszyły zarówno uczestnikom jak i organizatorom. Grupa organizująca doping wsparła zaprezentowała przy tym kilka kibicowskich iluminacji :) , które łącznie z chóralnymi śpiewami, licznymi rozmowami, rozładowały poturniejowe zmagania.

W tym miejscu chcemy podziękować dwóm ekipom. Gościom z Lublina, którzy bez zastanowienia przyjęli nasze zaproszenie i liczną ekipą stawili się w Płocku, jak również sędziom, którzy czuwali nad przepisami gry i sportową rywalizacją. Podziękowania kierujemy też do Zarządu Rejonowego Płockiego WOPR za zapewnienie opieki medycznej podczas Turnieju. Wszystkim uczestnikom, kibicom, osobom, które nawet w najmniejszym stopniu pomogły w organizacji turnieju, a przede wszystkim sponsorom i mediom za wsparcie naszej inicjatywy bardzo gorąco dziękujemy.

DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję – do zobaczenia w przyszłym roku!

Zobacz galerię zdjęć z Turnieju…

 Klasyfikacja końcowa:

1. Haba Baba Team
2. Podolszyce Petrochemia
3. HC Łąck
4. Lucky Levis
5. Tylko Wisła
6. Avantura
7. (G)ówniarze
8. Tenisiści

Siódemka Turnieju:

Bramkarz – Mateusz Mozel (Haba Baba Team)
Lewe skrzydło – Marcin Wochowski (Haba Baba Team)
Lewe rozegranie – Jakub Sadowski (Lucky Levis)
Środek rozegrania – Filip Koper (Podolszyce Petrochemia)
Prawe rozegranie – Jakub Chmielak (HC Łąck)
Prawe skrzydło – Rafał Brudzyński (Tylko Wisła)
Obrotowy – Piotr Mroczkowski (Tenisiści)

Królem Strzelców został Filip Koper (Podolszyce Petrochemia) – 25 bramek
MVP – Marcin Wochowski (Haba Baba Team)

Wybraliśmy również najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach, którzy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki:

Haba Baba Team – Michał Frączek
Podolszyce Petrochemia – Mateusz Stempiński
HC Łąck – Tomasz Wiśniewski
Lucky Levis – Kacper Liczkowski
Tylko Wisła – Maksymilian Woźnicki
Avantura – Patryk Sekuła
(G)ówniarze – Damian Falkowski
Tenisiści – Wioletta Miazi

Komitet Organizacyjny Turnieju przyznał dodatkowe nagrody:
– dla najmłodszego uczestnika turnieju – Mikołaj Dobek – (G)ówniarze
– dla najbarwniejszej postaci turnieju – Michał Szubartowski – Tenisiści

Źródło: PSSPR

Skomentuj

comments