Granty dla najlepszych

Będą walczyć z rakiem, pomagać bezdomnym zwierzętom, przygotują przedstawienie teatralne, nauczą strzelać, zorganizują płockie Euro 2012. Ponad 20 organizacji pozarządowych odebrało pieniądze na realizację swoich projektów. Środki podzieliła Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka.

 
 
 
Już po raz piąty nagrodziła najlepsze pomysły płockich społeczników. Fundatorami „Funduszu Grantowego dla Płocka” są Urząd Miasta Płocka, PKN ORLEN i Basell Orlen Polyolefins. Pieniądze na projekty, które mają być realizowane w 2012 roku, przekazały PKN Orlen, Basell Orlen Polyolefins oraz Levi Strauss Fundation.

V edycję konkursu fundacja ogłosiła 7 listopada. Na przygotowanie i złożenie wniosków organizacje miały miesiąc. Każda z nich mogła starać się o maksymalnie 25 tys. złotych. Do organizatorów wpłynęło 59 projektów. Siedem z nich nie spełniało warunków formalnych. Pozostałe były poddane ocenie rady programowej i rady fundacji. W oparciu o ich opinie zarząd fundacji zadecydował, że przyzna granty na realizację 23 projektów. Przekazał na to ponad 266 tys. złotych.

– Jestem przekonany, że środki, które trafiły do państwa, będą wydane w najlepszy z możliwych sposobów – mówił podczas uroczystości wręczania grantów prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Życzę wam, aby zamierzenia i plany, ukryte we wnioskach, doczekały się szczęśliwej realizacji.

Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu i komunikacji PKN Orlen dodawał: – Zarówno fundacja jak i beneficjenci rozwijają skrzydła. Projekty z roku na rok są coraz lepsze, coraz celniej trafiają w potrzeby.

Źródło: www.plock.eu

Skomentuj

comments