Zima w Płocku pod kontrolą

Pierwszy prawdziwie zimowy weekend z opadami śniegu nie przysporzył trudności związanych z zimowym utrzymaniem przejezdności płockich dróg. W weekendowej akcji związanej z odśnieżaniem i odladzaniem nawierzchni został wykorzystany ciężki sprzęt Muniserwisu.

 

W miniony weekend na płockie drogi wyjechało 14 piaskarek i solarek oraz 20 pługów. Zużyto 200 ton środków do usuwania oblodzenia (głównie soli drogowej). W sobotę solarki i piaskarki wyjechały nocą jeden raz, natomiast w niedzielę w ciągu całego dnia miały miejsce 4 objazdy solarek, piaskarek i 2 przejazdy pługów. W poniedziałek sprzęt na ulice Płocka pierwszy raz wyjechał w nocy o godzinie 1 (odśnieżanie + posypywanie). Drugi objazd miał miejsce o godzinie 3 nad ranem.

Aktualnie nie występują trudności w poruszaniu się po ulicach Płocka. Wszystkie drogi są przejezdne, a nawierzchnie dróg z I i II kategorii zimowego utrzymania są czarne i mokre.

Przypominamy, że na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg www.mzd-plock.eu jest udostępniony „Oficjalny serwis zimowego utrzymania dróg w Płocku” ilustrujący w oparciu o ortofotomapę kategorie zimowego utrzymania poszczególnych dróg w granicach administracyjnych miasta. Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne.

Przyjmowanie zgłoszeń interwencyjnych oraz informacja o bieżącym stanie utrzymania dróg:
(24) 364 01 49 – telefon całodobowy – dyspozytor MUNISERWIS
(24) 364 01 34 – telefon czynny w godz. 8.00-15.00 – koordynator akcji ZIMA w MZD.

Źródło: Konrad Kozłowski
Specjalista ds. informacji publicznej
Miejski Zarząd Dróg w Płocku

Skomentuj

comments