Płocki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych! Żołnierze Wyklęci to Ci, dla których wojna nie skończyła się na przełomie lat 1944/1945.

 

 
 

Ci, dla których walka o Wielką Polskę była największym obowiązkiem. Żołnierze AK, NSZ, NZW, WiN i wielu innych formacji stawiających opór sowietyzacji Polski. Chęć kultywowania tych wspaniałych tradycji, oraz wierność niepodległościowym ideałom to powody, dla których Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock organizuje w Płocku, w dniu 3 marca MARSZ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH!

Na przemarsz uzyskaliśmy odpowiednią zgodę w Urzędzie Miasta, więc jest on całkowicie legalny. Spotykamy się o godz. 14:00 na placu przed Ratuszem. Następnie przejdziemy ulicami Grodzką->Tumską->Nowy Rynek->Jachowicza do Stanisławówki. Tam – przed tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych z regionu płockiego uczcimy ich pamięć minutą ciszy, wyczytamy ich nazwiska oraz wysłuchamy krótkich wystąpień. Następnie odpalimy symboliczne race oraz rozejdziemy się do domów.

Całe obchody powinny trwać nie dłużej niż 2 godziny. Myślę, że żadnego prawdziwego patrioty nie trzeba dodatkowo motywować do przybycia na marsz i poświęcenia tak krótkiego czasu dla upamiętnienia ludzi, którzy za naszą wolność i niepodległą Polskę oddawali swoje życie.

Zachęcamy do zabierania na marsz barw narodowych. Zakazane są transparenty o treściach niezgodnych z prawem oraz prezentujące nazwy partii politycznych.
Zapraszamy! Cześć i chwała bohaterom!

Na czele marszu będzie niesiony banner przygotowany przez firmę www.ultraswiat.pl. Dziękujemy!

Źródło: Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock

Skomentuj

comments