Nowy szczypiornista Wisły Płock

Nowego zawodnika pozyskał zespół Mistrza Polski, Wisła Płock. Nowy gracz Nafciarzy to 27-letni lewoskrzydłowy z Danii, Kenneth Olsen. Kontrakt ma obowiązywać do końca maja, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Kenneth Olsen urodził się 11 października 1984 roku, mierzy 183 cm i waży 83 kg. W sezonie 2008/09 reprezentował barwy znanego duńskiego klubu, Bjerringbro-Silkeborg. Następnie jak podaje strona toyota-handball-bundesliga.de można było go oglądać w takich ekipach 2. Bundesligi, jak ASV Hamm w sezonie 2009/10, a w kolejnym sezonie TSV Altenholz. W tym ostatnim występował do 13.10.10r. W ostatnim sezonie występował natomiast w drużynie pierwszej ligi duńskiej, Mors-Thy Handball.

Niestety bardzo trudno o więcej informacji na temat nowego gracza Nafciarzy. Spekuluje się jednak, że jest on jedynie deską ratunkową dla Wisły podczas nieobecności Joakima Backstroma. Duńczyk ma dostać jedną z niższych pensji w drużynie, a jego zarobki – jak dowiedziała się płocka Gazeta Wyborcza – mają sięgać około 2 tysięcy euro.

Autor: Michalina Chabowska | NiceSport.pl

Skomentuj

comments