Wystawa fotografii – Edward Grzegorz Funke “Portret ze Świata”

Edward Grzegorz Funke, to doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Gdańskiej, mieszkaniec Koszalina.

 Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wiceprezes Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego, właściciel Bałtyckiej Szkoły Fotografii i uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów fotograficznych, krajowych i zagranicznych. Od kilku lat, wraz z małżonką Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny „Portret Świata” i pod tą nazwą prowadzą też Autorską Galerię Fotografii, www.portretswiata.pl.

Wystawa „Portret ze Świata” jest plonem wielu podróży po wszystkich – z wyjątkiem Antarktydy – kontynentach, w ostatnich dziesięciu latach. Na ekspozycję składa się 60 dużych fotografii, wybranych spośród kilku tysięcy zdjęć, tak aby najlepiej – choć skrótowo – ukazały różnorodność etniczną i kulturową mieszkańców naszej Planety, poprzez przedstawienie ich indywidualnych i zbiorowych wizerunków-portretów. Są to reporterskie portrety ludzi, nie zawsze pięknych, ale zawsze prawdziwych. Sfotografowanych w 17 krajach, na 6 kontynentach.

Wystawa miała swoją premierę w Warszawie, a oprócz tego gościła już m.in. w Gliwicach, Bytomiu, Kaliszu, Bydgoszczy i Koszalinie. Wystawa przygotowana została przez Agencję Zegart.

Otwarcie wystawy 17 lutego 2012r. godz. 17.00
Muzeum Mazowieckie w Płocku ul. Tumska 8
Ekspozycja czynna do 25 marca 2012r.

Źródło: Muzeum Mazowieckie w Płocku

Skomentuj

comments