Papierowe bajki

bajkaCały czas próbuję próbować i uczyć się – tak mówi o sobie Piotr Dąbrowski, którego wystawę „Papierowe bajki” będzie można oglądać w Galerii Kreski od 14 czerwca do 7 lipca.

Piotr Dąbrowski, rocznik 1976, członek ZPAP PSU, artysta plastyk, perkusjonsista.

W swojej twórczości plastycznej próbuje syntetyzować percepcję rozmaitych doświadczeń życiowych i myślowych z kreskami i plamami, poszukując najkrótszej drogi z własnego wnętrza, poprzez rękę i narzędzie do tego, co możemy oglądać. W swoich pracach stara się odkryć piękno prostoty, doceniając ulotność chwili.

– Forma jego prac jest bliska estetyce prymitywistów. Postacie o uproszczonych, geometrycznych kształtach przypominają nieco bohaterów dziecięcych rysunków. Obwiedzione wyrazistym konturem, innym razem rozmazane, o delikatnie zarysowanych sylwetkach, spoglądają na nas wielkimi oczami. Obok postaci równorzędną rolę w kompozycji pełnią napisy. Zazwyczaj są to tytuły prac lub refleksje autora. Wśród nich pojawiają się też słowa-niesłowa, starannie wykaligrafowane litery o czysto dekoracyjnym charakterze, stanowiące dopełnienie całości – uważa historyk sztuki Ewa Chęć.

Pracuje głównie na papierze, używając technik mieszanych. Zajmuje się również pracą w kamieniu, technikami pozłotniczymi, ściennymi (fresk, sgraffito, mozaika). Zrealizował wiele prac związanych z elementami ozdobnej aranżacji wnętrz (zlecenia prywatnych inwestorów. Jest też aktywnym perkusjonistą, działającym na polu muzyki improwizowanej. Swoje prace i myśli zamieszcza na stronie www.ojta.net.

Zapraszamy na wernisaż w piątek 14 czerwca o godzinie 18. Wstęp bezpłatny.

Źródło: Płocka Galeria Sztuki

Skomentuj

comments