Trzecie zwycięstwo juniorów

Trzecie zwycięstwo odnieśli w swoim ostatnim meczu juniorzy Wisły Płock podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Chełmku. Podczas dzisiejszego spotkania młodzi Nafciarze pokonali gospodarza turnieju, UKS Siódemka Chełmek 26:22.

Zwycięstwo to zapewniło im nie tylko pierwsze miejsce w grupie, ale także organizację turnieju półfinałowego. Spotkanie od początkowych minut było wyrównane, a oba zespoły grały dość agresywnie. Mimo to podopiecznym Rafała Kuptela i Roberta Jankowskiego udało się do przerwy wypracować sobie prowadzenie 17:10. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się czterobramkowym zwycięstwem młodych Nafciarzy, chociaż warto zaznaczyć, że jeszcze kwadrans przed końcem wygrywali oni 23:13.

Ponownie świetnie w płockim zespole spisywał się bramkarz, Adam Morawski, który niejednokrotnie uniemożliwiał przeciwnikom zdobycie bramki. W ofensywie natomiast dobrze swoje zadania spełniali Michał Sikorski, który zdobył sześć bramek, a także Paweł Płoński i Maciej Tokaj, którzy na listę strzelców wpisywali się czterokrotnie. Warto dodać również, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju został rozgrywający Wisły, Maciej Jankowski.

Dzięki tej wygranej płocczanie wywalczyli nie tylko pierwsze miejsce, ale także możliwość organizacji turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów. Impreza odbędzie się w dniach 17-19 lutego w Płocku, a prócz Wisły zobaczymy także młodych zawodników Nielby Wągrowiec, MKS MOS Wrocław oraz… Vive Targów Kielce.

Wisła Płock – UKS Siódemka Chełmek 26:22

Wisła Płock: Morawski, Marciniak – Góralski 2, J. Sikorski 1, Żochowski, Płoński 4, Olszewski 1, M. Sikorski 6, Mikołajewski 1, Wojkowski 3, Dądalski 1, Tokaj 4, Jankowski 2, Lewandowski 1, Rzymkowski, Kisiel.

Autor: Michalina Chabowska | NiceSport.pl