Pomóżmy swoim

Ruszyła kampania „1 procent dla Płocka”. Działające w mieście organizacje pożytku publicznego proszą płocczan o wsparcie.

 

Wspólnie z nimi apeluje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Wesprzyjmy organizacje po to, aby jeszcze lepiej mogły wykonywać swoje zadania – mówił podczas inauguracji kampanii w auli ratusza. – Jestem przekonany, że każde ze stowarzyszeń doskonale wykorzysta środki, które mu przekażemy.

Prezydent podkreślał, że płockie organizacje pożytku publicznego dbają o mieszkańców miasta, o naszą najbliższą ojczyznę. – Dlatego zostawmy jeden procent podatku w Płocku, wypełniając deklarację podatkową wskażmy lokalną organizację – zachęcał.

Ewa Pietrzak, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych opowiadała o przebiegu tegorocznej kampanii „1 procent dla Płocka”. – Poza inauguracją zaplanowane są trzy spotkania przedstawicieli organizacji z mieszkańcami Płocka – mówiła. – Organizacje będą miały okazję do zaprezentowania się i pokazania, na co wydają pieniądze.

Najbliższe ze spotkań zaplanowane jest na 3 marca i odbędzie się w galerii handlowej Mazovia. Potrwa od godz. 12 do 17. Kolejne zorganizowane zostanie w galerii Mosty 17 marca (godz. 13-17). Ostatnie ze spotkań – w centrum handlowym Wisła – zaplanowane jest na 31 marca. Potrwa od godz. 13 do 18 i zakończy się podwieczorkiem mieszkańców miasta z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim.

Szesnaście organizacji zaprezentowało się po raz pierwszy już podczas spotkania w ratuszu. O swojej działalności opowiedziały:

Bank Żywności w Płocku” – Związek Stowarzyszeń
Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec ZHP
Katolickie Stowarzyszenie Pomocy im. Św. Brata Alberta
Płockie Stowarzyszenie „Klub Abstynentów”
Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Płocku
Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku
Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku
Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Płocku
Stowarzyszenie Edukacyjno – Artystyczne „Oto Ja”
Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku
Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową „Jestem”
Polski Związek Głuchych – Oddział Mazowiecki – Koło Terenowe w Płocku
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Zjawiskom Patologii Społecznej Między Ludźmi Oddział Płocki
Krajowe Stowarzyszenie na Recz Dzieci Niepełnosprawnych Pomoc Dzieciom w Płocku
Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych Delta

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments