“Piosenka ze szkłem” – koncert piosenki lirycznej i terapeutycznej

18 maja o godz. 18.00 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (sala koncertowa) wystąpią: Paweł Wójcik (gitara, śpiew), Tomek Sarniak (instrumenty klawiszowe). Mateusz Rulski – Bożek (gitara, śpiew), Wojtek Gęsicki (gitara, śpiew).

 Artyści przeznaczają swoje honoraria na leczenie Adama Adamkiewicza chorego na bardzo rzadki rodzaj nowotworu – mięsaka tkanek miękkich. Adam walczy z chorobą od pięciu lat. Ma za sobą chemioterapię, naświetlania, 11 operacji. Obecnie koszt miesięcznej terapii lekiem, nierefundowanym przez NFZ, wynosi 16 tys. zł.

PAWEŁ WÓJCIK pisze teksty i dokłada akordy, a TOMEK SARNIAK robi co może, by to jakoś uratować. Obaj starają się walczyć z atakującym z wielu stron „zespołem niedoboru jodu”. Piosenki mają więc dla nich wymiar terapeutyczny. Na słuchaczy – niestety – mogą działać odwrotnie. Wydali dwie płyty: „Toasty” i „Koniaczek”

MATEUSZ RULSKI uprawiał nurkowanie, karate, żeglarstwo, astronomię i dawno o tym zapomniał. Z zawodu tłumacz. Zgłębia lutnictwo. Pisze i śpiewa niedobre piosenki. Raz napisał niezłą. Czasem wykonuje dobre. Cudze. Przy pogodzie występuje na ulicy. Nie występuje w słowniku. W roku 2008 wydał autorską płytę pt. „Protopłyt”.

WOJTEK GĘSICKI mieszka w Ciechanowie. Bard, kompozytor, autor tekstów, konferansjer, wykonawca. Od 1991 roku członek Związku Autorów i Kompozytorów Polskich ZAKR. Laureat I Nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, I Nagrody na Spotkaniach Zamkowych “Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, II Nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (tuż za RAZ, DWA, TRZY…).

Bilety w cenie 30 zł, do nabycia w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki – ul. Tumska 9a, Centrum Informacji Turystycznej – Stary Rynek 8.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments