Warsztaty FLAMENCO w Płocku

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na warsztaty FLAMENCO w Płocku, które poprowadzi Mario – profesjonalny tancerz / instruktor z Krakowa.

 

Najbliższe terminy: 3, 4 marca oraz 17, 18 marca 2012 r.
sobota / niedziela
10.00 – 12.30 (grupa początkująca) – palo Rumba Flamenco
12.30 – 15.00 (grupa średniozaawansowana) – palo Alegrías

Grupa początkująca – dla osób, które nigdy nie miały kontaktu z flamenco i tych, które spotkały się z tańcem Sevilianos / Tangos, ale nie poznały jeszcze rytmu na 12.
RUMBA – pieśń o korzeniach hiszpańsko – amerykańskich, przyjęta do flamenco, należy do grupy “de ida y vuelta”. Spopularyzowana w latach czterdziestych XX w przez cyganów katalońskich. Jest tańcem o afrykańskich i kubańskich korzeniach. Należy do najlżejszych form flamenco, nader festero (zabawowa), bardzo taneczna i ciesząca się dużą popularnością. Posiada rytm na 4.

Grupa średniozaawansowana
ALEGRÍAS (od hiszpańskiego słowa alegría – radość) – to utwór pochodzący z rodziny cantinas, pieśni związanych rodowodem z miastem Kadyks. Zgodnie ze swoją nazwą posiada radosny i żartobliwy charakter. Grany jest w rytmie na 12, z podstawowymi akcentami na 3, 6, 8 10 i 12. Bardzo często rozpoczyna się charakterystycznym wesołym zaśpiewem: „Tiriti tran tran tran…”. Na taniec por alegrias składa się kilka części, m.in. – letra (zwrotka), estribillo (refren), subida (przyspieszenie rytmu), escobilla (część stepowana, popis umiejętności tancerza/tancerki, silencio (część nastrojowa, solo gitary) oraz finał por bulerias.

Koszt warsztatów 50 zł / weekend

Strój:
buty na grubym obcasie (nie szpilki!)
długa szeroka spódnica
kolory (grochy są bardzo flamenco)
dobry nastrój.

Zapraszamy dzieci (od 6 lat, młodzież i dorosłych)
Zapisy: pokis@pokis.pl, tel. 24 3671920, w. 33

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments