Koncert zespołu Dżem wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Dżem to jeden z najznamienitszych polskich zespołów, który zajmuje w historii polskiej muzyki jedno z pierwszych miejsc.

 Charyzma legendarnego lidera zespołu – Ryśka Riedla, jego skomplikowane życie osobiste oraz niezapomniane teksty i muzyka sprawiają, że nie ma generacji Polaków, która by nie znała takich utworów jak: „Whisky”, „Sen o Victorii” lub „Czerwonego jak cegła”.

Na koncertach Dżemu bawią sie fani pamiętający Festiwal w Jarocinie ale także, ich dzieci i wnuki. To właśnie w Jarocinie na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodej Generacji w 1980 r. miał miejsce debiut Dżemu przed dużą publicznością. O ich ponadczasowości mogą świadczyć chociażby notowania wszech czasów na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia (w pierwszej setce znajduje się 9 utworów Dżemu – najwięcej ze wszystkich polskich grup).

Na koncercie w Orlen Arenie Dżem wystąpi razem z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Wielu światowej sławy artystów przearanżowało swego czasu swój artystyczny dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak między innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, czy na polskim podwórku, Perfect i Lady Pank. Brzmienie dobrze znanych utworów wzmocnione za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych, zyskuje wtedy zupełnie nową, niepowtarzalną jakość.

Obecny skład Dżemu to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Janusz Borucki, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński, solista Maciek Balcar oraz duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.
Zapraszamy 9 marca 2012, start: 19.00. Na ten koncert nie można nie pójść.

Bilety w cenie 80, 60, 40 zł do nabycia:

-Kasa Biletowa Płockiej Orkiestry Symfonicznej ul. Bielska 9/11

-Kasa Teatru Dramatycznego Nowy Rynek 11 tel. 24-2663808

-Sklep Sportowy DAGNA ul. Nowy Rynek 10 tel. 24-2685120

-Sklep Muzyczny HARFA ul. Tumska tel.24-2623457

-kasa PTTK ul. Tumska 4 tel. 24-2628400

-Centrum Informacji Turystycznej Stary Rynek 8 tel. 24-3671944

-salony EMPIK (Auchan ,Galeria MAZOVIA oraz Galeria MOSTY)

oraz w sieci TicketPro na www.ticketpro.pl

Źródło: Orlen Arena Płock

Skomentuj

comments