Powitaj wiosnę z karate

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zapraszamy wszystkich do Orlen Areny na pokaz „Powitaj wiosnę z karate”. Będzie to impreza promująca V Puchar Europy w Karate Tradycyjnym.

 
 
 
 
W programie zaplanowanych jest wiele atrakcji:
– pokaz karate tradycyjnego w wykonaniu zawodniczek i zawodników polskiej kadry
narodowej
– trening otwarty dla wszystkich uczestników imprezy,
– konkurs sprawnościowy dla dzieci “Pierwszy krok”,
– ogłoszenie konkursu plastycznego dla uczniów płockich szkół “Japonia -ojczyzna karate tradycyjnego”, w którym nagrodą dla 14 wyróżnionych dzieci jest wakacyjny tygodniowy pobyt w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki “Dojo – Stara Wieś”.

Na pokaz zapraszamy do Orlen Areny w środę 21 marca 2012 w godzinach 9-11.

V Puchar Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2012 odbędzie się w Centrum Widowiskowo-Sportowym Orlen Arena. Imprezą towarzyszącą Pucharowi Europy będzie XII Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym zmierzy się kilkuset najmłodszych adeptów karate z klubów członkowskich PZKT z całej Polski.

Puchar Europy organizowany jest co 2 lata, naprzemiennie z pucharem świata. V Puchar Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2012 zgromadzi na starcie 8 zawodniczek i 8 zawodników, którzy są aktualnie najlepszymi karatekami Starego Kontynentu, w tym reprezentantów Polski. Nie ma kategorii wagowych. Zawodnicy rywalizują ze sobą tylko według podziału na płeć.

Wszystkie poprzednie edycje pucharu Europy również zostały rozegrane w Polsce. Przyznanie Polsce po raz kolejny organizacji pucharu Europy jest wyrazem uznania pozycji polskiego karate na arenie międzynarodowej. We wszystkich poprzednich edycjach pucharu Europy triumfowali polscy karatecy.

Zawody odbędą się w dniach 26-27 maja 2012 r.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments

One thought on “Powitaj wiosnę z karate

Comment are closed.