Turniej Komputerowy w Galerii Wisła

21 i 22 kwietnia Galeria Wisła w Płocku po raz drugi będzie miejscem cyber-turnieju Best-Lan. Zeszłoroczna edycja została gorąco przyjęta przez klientów galerii i zgromadziła zaskakująco dużą liczbę widzów w szerokiej grupie wiekowej.

 W sobotę turniejową Galerię Wisła odwiedziło ponad 14 000 osób. W tym roku formuła turnieju została bardzo rozwinięta – dodano wiele atrakcji zarówno dla odwiedzających galerię, jak i obserwujących turniejowe zmagania. Event będzie szeroko promowany zarówno w mieście jak i w regionie (kampania outdoor, patronat miasta, patronat medialny).

Impreza będzie podzielona na dwie strefy:

Strefa turniejowa, w której odbędą się dwa profesjonalne turnieje w dwie najpopularniejsze gry typu Multiplayer (Counter-Strike i Starcraft) Na turnieje zjedzie się czołówka polskiej sceny E-Sportowej zarówno w CS-a jak i SC2. Gracze będą rywalizować o łączna pulę nagród 7 tys. zł. Turniej StarCrafta streamowany zostanie na żywo z galerii wraz z komentarzem oraz na miejscu dostępne będą streamy obrazujące całą imprezę.

Stefa FunZone będzie przeznaczona dla osób przebywających w tym czasie w galerii. Do ich dyspozycji zostanie oddanych ok 12-14 konsol PS3 oraz Xbox360 wraz z najnowszymi kontrolerami ruchu Move i Kinect. Część z dostępnych na imprezie konsol będzie przeznaczona na Mini turnieje (Fifa/PES ; Dirt3/NFS/Forza ; Tekken/MortalKombat/Soul Kalibura ; oraz turnieje zręcznościowe na Move i Kinect, które przygotowuje Centrum Gier ProFun). Podczas Eventu ustawiona zostanie scena na której osoba prowadząca imprezę przeprowadzi liczne konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również gier muzycznych, dzięki którym odwiedzający na chwilę będą mogli zmienić się w gwiazdy estrady. Oprócz najnowszych konsol i gier zaplanowany jest kącik retro ( przygotowany przez stowarzyszenie Masagratorzy) w którym dzieci będą mogły podziwiać początki gier wideo jak i konsole nad którymi całe dnie spędzali ich rodzice.

Galeria Wisła mieści się w samym centrum największej dzielnicy Płocka – Podolszycach. W odległości 10 minut jazdy samochodem od galerii mieszka 131 tysięcy osób. Całkowita strefa oddziaływania obejmująca swoim zasięgiem teren oddalony o maksymalnie 30 minut jazdy samochodem to 203 000 potencjalnych klientów. Dojazd do Galerii Wisła nie może być prostszy – podwójne pasma drogowe w każdym kierunku. Galeria Wisła zlokalizowana jest w intensywnie rozwijającym się obszarze miasta, przy skrzyżowaniu ulic: Wyszogrodzkiej i Jana Pawła II, w otoczeniu największych Płockich osiedli.

Źródło: Galeria Wisła Płock

Skomentuj

comments