Wakacyjne szlifowanie języka

Po raz dwunasty Jagiellonka organizuje w wakacje warsztaty języka angielskiego. Będą je prowadzić amerykańscy nauczyciele.

 Do udziału w zajęciach mogą zgłaszać się mieszkańcy miasta i regionu. Nie jest wymagana zaawansowana znajomość angielskiego, wystarczy pasywnie rozumieć mowę i mieć dobre chęci nauczenia się więcej. – To będzie żywy język, jakim mówią Amerykanie na co dzień – zapewniają organizatorzy.

Każdy kurs trwa 1 tydzień, 2 godziny dziennie, od poniedziałku do piątku w okresie od 2 do 20 lipca. Zajęcia prowadzić będą: Suzanne Galazka, nauczycielka języka angielskiego w szkole podstawowej, Chris DeVos, młody nauczyciel historii i zagadnień polityczno-społecznych oraz Dorothy Kittaka, nauczycielka muzyki, chórzystka i solistka sopranowa.

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się codziennych zwrotów, idiomów i barwnych powiedzonek, których nie ma w podręcznikach szkolnych, spróbować swoich sił w tłumaczeniu wierszy polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej czy poznać ciekawostki z geografii i kultury amerykańskiej.

Będzie to też niepowtarzalna okazja, aby uczyć się angielskiego poprzez muzykę ze słynnych musicali i znanych na całym świecie arii operowych. A uczniowie poznają sto najbardziej przydatnych wyrażeń w codziennym życiu szkolnym.

Zapisy trwają do 20 czerwca 2012 roku, koszt udziału wynosi 100 zł.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments