Z paszportem w miasto

Podobnie jak w roku ubiegłym Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza mieszkańców oraz turystów na spacery po mieście z Płockim Paszportem Turystycznym.

 Oferta została powiększona o kolejne atrakcyjne miejsca. Do dotychczasowych propozycji – zwiedzania Muzeum Mazowieckiego, Diecezjalnego, katedry, Fary, katedry Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, ratusza, zoo, Domu Broniewskiego, dołączono Teatr Dramatyczny, Orlen Arenę, Amfiteatr i dzielnicę Radziwie. Będzie też spacer… nocą.

W związku z obchodami Roku Władysława Broniewskiego, 9 września zaplanowano wyprawę pn.: „Płock w strofach Broniewskiego”, którego atrakcją będą recytacje wierszy przygotowane przez płocką młodzież.

Spacery z Płockim Paszportem Turystycznym odbywać się będą już od najbliższej niedzieli, 1 lipca. Pierwszy spacer poświęcony będzie odkrywaniu kulis Teatru Dramatycznego. Start o godzinie 12 przed głównym wejściem do teatru.

Płockie Paszporty Turystyczne zostaną zaprezentowane uczestnikom tuż przed pierwszym spacerem. Od 2 lipca paszporty będzie można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej oraz w biurze Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Na pierwszych 100 osób, które uzupełnią Płocki Paszport Turystyczny będą czekać pamiątkowe monety.

Projekt Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej pn.: „Odkryj z nami Płock” dofinansowany został przez Urząd Miasta Płocka.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments