Odkryj z nami Płock

zamek_ksiazatPłocka Lokalna Organizacja Turystyczna rusza z kolejną, piątą już edycją akcji turystyczno-edukacyjnej pn.: “Odkryj z nami Płock”.Początek cyklu w sobotę 4 lipca.

“Odkryj z nami Płock” to projekt realizowany nieprzerwanie przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną od 2011 roku, każdorazowo dofinansowywany przez Urząd Miasta Płocka w ramach ogłaszanych konkursów ofert. W ramach projektu, w okresie wakacyjnym odbywają się są spacery turystyczne z przewodnikiem do największych atrakcji turystycznych miasta, m.in.: Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia NMP, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Muzeum Mazowieckiego, Muzeum Diecezjalnego, Ratusza czy Starokatolickiego Kościoła Mariawitów.
muzeum_zydow
Akcja, która w tym roku odbędzie się po raz piąty, cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Płocka, którzy uczestniczą w niej całymi rodzinami, jak i turystów.
pptW ramach akcji, każdego roku wydawany jest Płocki Paszport Turystyczny, który stanowi mini przewodnik po Płocku i pamiątkę z pobytu w najważniejszych atrakcjach turystycznych miasta.
W cotygodniowych spotkaniach turystycznych z Płocką LOT wzięło już udział przeszło 8 tys. osób.
Uczestnictwo całych rodzin w akcji turystyczno-edukacyjnej „Odkryj z nami Płock” jest nieodzownym elementem tego projektu, gdyż zapewnia on atrakcje zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.
Projekt dofinansowano ze środków miasta Płock.
źródło: PLOT

Skomentuj

comments