Święto reggae tuż tuż

Już dziś na płockiej plaży wystąpią największe gwiazdy reggae i dancehallu z Gentlemanem, Ziggim Recado i Elephant Manem na czele.

 Jeden z największych festiwali reggae w Polsce potrwa dwa dni – 6 i 7 lipca. Na 4 muzycznych scenach zagra ponad 40 składów. Ze względu na wyjątkowo bogaty line-up Reggaelandu, fanów słonecznej muzyki z Jamajki czeka prawdziwe święto.

W Płocku zagrają najchętniej słuchani wykonawcy reggae. Na głównej scenie wystąpi Gentleman, J Boog, Skara Mucci, Christopher Martin i Ziggi Recado. Reggaeland przyciągnie też fanów ska oraz dancehallu. Miłośnicy tych gatunków będą mogli zobaczyć na żywo Saint Petersburg Ska-Jazz Review, Elephant Mana i Kingstone Sound.

Do grona światowych gwiazd reggae dołączy czołówka polskich wykonawców. Na festiwalu wystąpią m.in.: Vavamuffin, Pablopavo, KaCeZet, Paprika Korps, Daab, Tabu, Bongostan, Ictus Sound, Chvaściu, Dancehall Masak-Rah, Fatty Fatty, Zebra Dub.

Organizatorzy tegorocznego festiwalu Reggaeland zadbali o specjalne udogodnienia dla rodzin z dziećmi, a także o osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dzieci do lat 10 pod opieką dorosłych, którzy zakupili bilety mogą uczestniczyć w koncertach odbywających się podczas festiwalu za darmo. Dla niepełnosprawnych przygotowano szereg udogodnień: parking dla samochodów, specjalna powierzchnia na terenie festiwalu i duże toalety.

Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Reggaeland 2012, Płock, plaża nad Wisłą, 6-7 lipca, karnet (2 dni z polem namiotowym): 30 zł do kupienia w Empikach lub w festiwalowych kasach, www.reggaeland.eu

Reggaeland na Facebooku: www.facebook.com/Reggaeland

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments