Rekordowy Reggaeland

Pierwszy dzień tegorocznej edycji Festiwalu Reggaeland zakończył się wielkim sukcesem. Na płockiej plaży bawiło się ponad osiem tysięcy osób.

 Powierzchnię pola namiotowego musiano powiększyć dwukrotnie. Frekwencji nie zaszkodziło odwołanie występu Elephant Mana. Godnie zastąpił go Gappy Ranks, gwiazda dancehallu z Wielkiej Brytanii. Przed nami koncert Gentlemana.

Reggaeland rozpoczął koncert grupy Naaman reprezentującej polskie świeże uderzenie. Zespół uwiódł publiczność przede wszystkim charyzmatycznym kobiecym wokalem. Każdy następny wykonawca przyciągał coraz większą publiczność. Paprika Korps oraz KaCeZet sprawili, że tłum wokół sceny zgęstniał. Vavamuffin grał już przy kilkutysięcznej widowni, przez którą został powitany głośnymi okrzykami. Artyści odwdzięczyli się za to serdeczne przyjęcie wspaniałym występem. Koncerty Vavamuffin to zresztą stały punkt płockiego Reggaelandu.

Największe emocje wzbudził występ Ziggiego Recado. Świetnie technicznie przygotowany zespół zaczął piosenką „Mary”. Muzycy byli zaskoczeni licznie zgromadzonymi fanami i entuzjastyczną reakcją, za co dziękowali po polsku. Ziggiemu towarzyszyły charakterystyczne bębenki, które dodały występowi niezwykłej energii. Po zmierzchu ruszyła także scena soundsystemowa, którą zarządzał polski Tisztelet i jego goście, m.in. Splendid Sound. Na scenie Uhuru Culture zagrał Włoch Arogalla, Francuz Tribuman oraz kilku innych wykonawców. Podczas festiwalu działał także namiot labelu Ictus.pl.

Wielkim finałem dnia był koncert Gappy’ego Ranksa zorganizowany w zastępstwie występu Elephant Mana, którego menadżer poinformował w dniu koncertu, iż artysta z powodu choroby nie przyjedzie do Płocka. Gappy Ranks to jeden z najpopularniejszych muzyków dancehallowych w Wielkiej Brytanii. W 2010 roku był nominowany do nagrody MOBO w kategorii Najlepszy Artysta Reggae. Ma dominikańsko-jamajskie korzenie, a rozgłos zyskał dzięki przebojowi „Heaven in her eyes”. Muzyk zachwycił publiczność wielką energią i mieszanką stylów. Ranks nie ograniczał się jedynie do dancehallu, ale wplatał także elementy czystego reggae i hip-hopu.

W sobotę organizatorzy spodziewają się jeszcze liczniejszej publiczności. Na głównej scenie pojawi się m.in. Gentleman – największa europejska gwiazda reggae. Niemiecki muzyk zaśpiewa z gronem gości: jednym z najpopularniejszych twórców reggae w Stanach Zjednoczonych J Boogiem, Jamajczykami Christopherem Martinem i Skarra Muccim. Wszyscy muzycy wystąpią w sobotę także z solowymi koncertami. Przed nami jeszcze ponad dwadzieścia koncertów na płockiej plaży.

Bilety w cenie 30 zł (z polem namiotowym) dostępne są w Empikach, a także w festiwalowych kasach.

6-7 lipca, Reggaeland, Płock, plaża nad Wisłą.

Źródło: www.reggaeland.eu

Skomentuj

comments