Reggaeland 2012

Ideą festiwalu Reggaeland jest popularyzacja muzyki korzennej – reggae i jej odmian, a także zapewnienie publiczności świetnej acz spokojnej zabawy w warunkach piknikowych, z grającą na żywo czołówką polskich zespołów i zagranicznych gwiazd.

 Reggaeland to również wielka promocja. Dzięki specyficznemu położeniu terenu festiwalu, na rozległej wiślanej plaży, co roku w lato przybywają rzesze turystów, pragnących dobrej zabawy. A zabawy na Reggaeland nie brakuje – można pokołysać się przy spokojnych rytmach reggae, czy roots dub, poszaleć i poskakać przy ragga i dancehall. Na festiwalu nie braknie najstarszych odmian muzyki ska i rocksteady, których korzenie wywodzą się z Jamajki.

W tym roku będziemy gościć między innymi:

GENTLEMAN & The Evolution band feat. special guests

Gentleman, czyli Tilmann Otto, urodził się 19 kwietnia 1974 roku w niemieckim mieście Osnabrück. Po raz pierwszy zetknął się z muzyką roots reggae, kiedy miał 13 lat.

Już jako 17-latek pierwszy raz wyjechał na Karaiby. Tam też po raz pierwszy stanął przed mikrofonem. Śpiewa przeważnie po angielsku bądź w patois, który jest językiem kreolskim używanym na Jamajce. Piosenki Gentlemana opowiadają o nadziei, miłości, pokoju, jedności i przynależności. Przypominają nam o tym, że powinniśmy być wdzięczni za dar życia. Przez następne lata Gentleman spędzał każdy wolny czas na Jamajce. Faktycznie wyspa ta jest jego drugą ojczyzną. Tylko w Płocku artysta zaprezentuje ekskluzywny projekt, do którego zaprosił wyjatkowych muzyków.

ELEPHANT MAN
Niesforny Elephant Man (alias Bóg Energii) zagra w Płocku 6 lipca!
Urodził się jako Bryan O’Neil w 1974. Jego nad wyraz duże uszy wpłynęły na przydomek „Słoń Dumbo”, jakim określali go jego koledzy ze szkoły Seaview Gardens w Kingston na Jamajce. Jako solowy wykonawca był w stanie wpleść do swojej muzyki kochane przez siebie rytmy hip-hop. Jego debiutancka solowa płyta „Comin’ 4 You” została wydana nakładem wytwórni Greensleeves w roku 2000. Tytułowy utwór z płyty „Log On” stał się ogromnym hitem, a komentarz do wydarzeń z 11 września przyciągnął uwagę mediów.

Artysta wystąpi w Polsce po raz pierwszy!

SAINT PETERSBURG SKA-JAZZ REVIEW – znakomite, wirtuozerskie ska z wokalistką słynnej grupy LENINGRAD! (Rosja)
Występ Saint Petersburg Ska-Jazz Review na festiwalu „Reggaeland” będzie pierwszą wizytą w Polsce tego kultowego dla fanów muzyki ska zespołu, w którym od 2010 roku śpiewa Julia Kogan, wokalistka słynnej rosyjskiej grupy Leningrad.
St. Petersburg Ska-Jazz Review to zespół, który przekracza granice, zarówno te muzyczne jak i geograficzne, łącząc ze sobą wiele kontrastów: dynamiczne słodkie harmonie z polirytmią i ciężką gitarową jazdą, improwizację z orkiestrowymi aranżacjami, muzyczny Wschód z Zachodem, aby utworzyć energiczną i inspirującą mieszankę przekraczającą granice dyktowane przez muzyczne gatunki.

Grupa nigdy nie koncertowała w Polsce!

KINGSTONE SOUND Collogne – Germany
Kingstone sound jest jednym z czołowych reprezentantów europejskiej sceny dancehall. Powstał w Kolonii, gdzie od 15 lat działa i organizuje imprezy z udziałem artystów z całego świata. Podstawę soundu tworzą znany promotor i zarazem lider grupy RodneyMC oraz wzięty producent i selektor Lazy Youth.

Na razie nie chcemy zdradzić pełnego składu Kingstone sound oraz ich gości, którzy opanują scenę sound systemową w drugi dzień festiwalu, jednak już dziś można powiedzieć, że będzie to jedna z najgorętszych oraz najbardziej szalonych letnich nocy w tej części kraju.

SKARRA MUCCI – aka Liryczny Milioner
urodzony w St. Thomas na Jamajce na stałe mieszka w Europie, gdzie ostatnio został okrzyknięty najbardziej dynamicznym artystą dancehall.

Ten niezwykle charyzmatyczny wykonawca, którego skala repertuaru jest rozpięta od Gospel, poprzez Reggae, Rap po R’N’B jest również prawdziwym zwierzęciem scenicznym. Bawiąc się konwencją wokalną, cały czas podtrzymuje świetny kontakt z publicznością.

J. BOOG – hawajska gwiazda reggae po raz pierwszy w Polsce – 7 lipca na płockiej plaży.
J. Boog urodzony w Long Beach, wychował się w duchu tradycji i kultury na ulicach Compton w Kalifornii, zdobywając doświadczenie, które pomogło mu w realizacji muzycznej kariery.

W 2012 r. artysta przyjedzie do Polski po raz pierwszy, gdzie jako jeden z gości Gentlemana wystąpi na festiwalu Reggaeland. W programie imprezy jest przewidziany również jego DJ show z udziałem KingStone Sound z Kolonii.

CHRISTOPHER MARTIN – kolejna gwiazda z Jamajki juz w lipcu na płockiej plaży
Christopher Martin przyszedł na świat w Walentynki 14 lutego 1987 r. w ST. Catherine na Jamajce. Ta symboliczna data nie pozostała bez wpływu na charakter artysty, którego cechuje pogodność, afirmacja życia oraz duża łatwość w komponowaniu piosenek o miłości.

7 lipca Christopher Martin jako jeden z gości Gentlemana wystąpi w Płocku na głównej scenie festiwalu Reggaeland, obejrzymy też jego autorski show na scenie sound systemowej. Warto wspomnieć, że bedzie to jego pierwszy solowy wystep w Polsce.

Źródło: www.reggaeland.eu

Skomentuj

comments