Górska trasa czeka w Płocku

W niedzielę 2 września w Płocku odbędzie się dziewiąty etap tegorocznego cyklu wyścigów dla amatorów na rowerach górskich.

 Poland Bike Marathon zawita do nas już trzeci raz z rzędu. Na miłośników dwóch kółek czeka kultowa trasa, uznana w ubiegłym roku za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu. Zupełnie nowa będzie lokalizacja kolorowego Miasteczka Poland Bike. Biuro zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się tym razem na zabytkowej starówce.

– To będzie znów nie lada gratka dla fanów rowerów górskich – mówi organizator Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Trasa będzie przypominać ubiegłoroczną, tak chwaloną przez kolarskich maratończyków. Teraz dodatkowo została wzbogacona i stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Prowadzi szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Interwałowa i pagórkowata. Znajdą się na niej solidne jak na Mazowsze podjazdy i techniczne zjazdy. Będą też przeprawy przez mostki. Kolarskie miasteczko pierwszy raz znajdzie się na płockim Starym Rynku. To idealne miejsce do wypoczynku. Zapraszam do Płocka w ostatnią wakacyjną niedzielę, 2 września!

Rywalizacja w Płocku rozegra się na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (34 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Płocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na Starówce swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

Biuro Zawodów Poland Bike będzie działać na Starym Rynku: 1 września (sobota) godz. 17-20 oraz 2 września (niedziela) godz. 8.30-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.30-11.30 (dystanse MINI i MAX)

Program zawodów:

8.30-10.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

10.45 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN

11.00 – start dystansu FAN (8 km)

11.45 – ustawianie zawodników w sektorach dystansów MAX i MINI

12.00 – start dystansów MAX (50 km) i MINI (34 km)

12.20 – start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike

14.00 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników

15.30 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

Podczas zawodów funkcjonuje elektroniczny system pomiaru czasu. Uczestnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy.

Dla uczestników – bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – Wesołe Miasteczko oraz Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne, gry i konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments