Nie tylko rock

Już za dwa tygodnie na płockiej plaży zagości Summer Fall Festival. Wśród wykonawców będą m.in. Hey, Acid Drinkers, Brygada Kryzys i płocki zespół Farben Lehre.

 Koncerty będą odbywać się na dwóch scenach. – To nie znaczy, że na małej scenie będą gorsi wykonawcy – podkreślał na konferencji prasowej Radosław Malinowski, zastępca dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

– Chodzi o to, aby nie było przerw w programie, podczas gdy kolejne zespoły będą przygotowywać się do występu. Formuła festiwalu jest bardzo pojemna. Wystąpi czołówka polskich zespołów rockowych, będzie heavy i thrash metal, ale zabrzmią także rytmy reggae.

W Płocku można spodziewać się wielu wyjątkowych wydarzeń. Brygada Kryzys przyjedzie do naszego miasta w oryginalnym składzie (Brylewski, Lipiński, Korecki, Gałązka i Kvajah). Będzie to trzeci z kolej, po występie w stolicy na gdyńskim Open`erze, koncert zespołu po reaktywacji.

Acid Drinkers i Farben Lehre zaprezentują na scenie głównej premierowe kawałki ze swoich nowych albumów: „La Part Du Diable” i „Achtung 2012”.

Na festiwalu zaprezentują się także: heavymetalowy Neuronspoiler z Londynu (pięciu członków zespołu pochodzi z pięciu różnych krajów, z trzech kontynentów, na scenie dają niesamowite show), Zebra Dub (tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z „żywymi” instrumentami), Dubska (odnosząca sukcesy na polskiej scenie reggae), Shredlust (młody zespół z Płocka grający mieszankę heavy i thrash metalu) i Zwiezda (także z Płocka).

Impreza początkowo miała trwać dwa dni, ale z powodu wycofania się sponsora festiwal skrócono do jednego dnia. Z tego powodu nie wystąpi na nim TSA. Grupa przyjedzie do Płocka w innym terminie.

Organizatorami festiwalu są Urząd Miasta Płocka i POKiS.

Summer Fall Festival, plaża nad Wisłą, 9 września, początek godz. 16, wstęp wolny.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments