W Płocku przybywa dróg rowerowych

Miasto Płock konsekwentnie realizuje strategiczne cele „Programu zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta Płocka do końca 2033 r.”

W grudniu 2015 r. rowerowa infrastruktura na terenie miasta przekroczyła 45 km.W 2015 powstały kolejne asfaltowe drogi rowerowe o długości ponad 4 km. Biuro Inwestycji Strategicznych wybudowało ścieżki rowerowe na terenie osiedla Winiary. Korzystając z dofinansowania z Unii Europejskiej powstały drogi rowerowe przy ul. Traktowej o długości 1100 m i przy ul. Dobrzyńskej o długości 1700 m. Pozwoliło to na połączenie infrastruktury rowerowej na osiedlu Skarpa z nowymi drogami rowerowymi i tym samym na skomunikowanie Płocka z gminą Stara Biała i Brudzeń Duży.
ddr2Miejski Zarząd Dróg wybudował drogi rowerowe na osiedlach Skarpa, Stare Miasto, Ciechomice: przy ul. Kazimierza Wielkiego o długości 1200m, przy ul. Parowa – 340m, na Trasie Popiełuszki, co pozwoliło połączyć istniejącą w tej części miasta infrastrukturę rowerową w jedną całość. MZD wybudował także szlak rowerowy (droga z destruktu) łączący osiedle Radziwie z osiedlem Góry o długości 600 m.
Zakończyła sie także realizację zadania pn. “Przebudowa drogi krajowej nr 60 w zakresie połączenia ciągów pieszo-rowerowych na odcinku od km 62+035 do km 62+071 na terenie Gminy Miasta Płocka oraz Gminy Łąck”.  Zadanie MZD wykonał Zakład Usług Miejskich „Muniserwis”. Koszt całkowity tej inwestycji  72.500 złotych brutto. W efekcie powstały bezpieczne przejazdy rowerowe na rondzie u zbiegu Trasy Popiełuszki, ul. Kutnowskiej i DK 60 – do gminy Łąck.
Trwa także budowa drogi rowerowej na osiedlu Borowiczki. Inwestycja planowo zakończy się na początku 2016 r. Budowana jest droga rowerowa na ul. Harcerskiej o długości 800 m.

Skomentuj

comments