Droga rowerowa na ul. Chopina gotowa

drogaZakończyła się budowa drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Chopina. W efekcie została połączona infrastruktura rowerowa osiedla Łukasiewicza z osiedlami Dworcowa i Międzytorze.

Wzdłuż ul. Chopina powstała ścieżka rowerowa na długości blisko 2 km, która połączyła istniejącą sieć dróg rowerowych w rejonie ul. Gwardii Ludowej, Łukasiewicza i Orlenu z nowo wybudowaną siecią dróg rowerowych w rejonie ul. Otolińskiej, Granicznej i Targowej.

Na ścieżce rowerowej (ponad 2500 m2) wykonano nawierzchnię bitumiczną na podbudowie z gruzu betonowego. Powstał także nowy chodnik z kostki brukowej o powierzchni blisko 2900 m2.

Inwestycje Gminy-Miasta Płock zrealizował Miejski Zarząd Dróg w ramach zadania pod nazwą „Przebudowa elementów pasa drogowego dróg na terenie miasta Płocka w zakresie budowy ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem w ulicy Chopina”. Wykonawcą był Zakład Budowlano-Montażowy Budomont z Brudzenia k. Płocka, który wygrał przetarg na realizację. Koszt inwestycji 602 700 zł brutto. Obecnie trwają procedury odbiorowe.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments

One thought on “Droga rowerowa na ul. Chopina gotowa

Comment are closed.