Festyn z pokoleniowym dialogiem

W sobotę klucze do bram miasta przejmą płockie organizacje pozarządowe.

 Na Starym Rynku będą prezentacje i występy, a także Strefa zabawy „Dialog pokoleń” z licznymi atrakcjami dla dzieci, rodziców i dziadków. Będzie to już druga edycja Dnia Płockich Organizacji Pozarządowych. – Jest to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Płocka, pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz płockich organizacji pozarządowych – mówił na konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski.

Prezydent poinformował, że podczas festynu na Starym Rynku organizacje pozarządowe zaprezentują swoje działania i zaproszą uczestników do wspólnej zabawy i do swoich siedzib.

– Naprawdę wiele będzie się działo – podkreślała Ewa Pietrzak, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych. – Będą m.in. występy chóru i zespołów tanecznych, pokaz Capoeira i walk zawodowych, musztra paradna orkiestry Komendy Stołecznej Policji, pokaz samolotu przygotowany przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej.

– Świętu organizacji pozarządowych będą towarzyszyć dwie imprezy – zapowiadał prezydent Nowakowski.– Jedną z nich będą obchody XX-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji na Mazowszu.

O drugim wydarzeniu opowiadała Renata Nych, prezes Stowarzyszenia De Facto. – Będzie to Podwieczorek z Prezydentem i innymi gośćmi… w ciemności. Impreza jest organizowana w ramach odbywającego się teraz II Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych.

W sali kominkowej hotelu Herman niewidomi uczestnicy festiwalu, którzy przyjechali z różnych stron Polski, opowiedzą o inicjatywach, w których uczestniczą u siebie. – Chcemy zapoznać zaproszonych płocczan z tymi inicjatywami, wierząc że wiele z nich można przenieść na płocki grunt – wyjaśniała Renata Nych.

Podwieczorek będzie zorganizowany w zupełnych ciemnościach. – Nie dla sensacji, ale żeby osoby widzące choć przez chwilę poczuły, jak trudno niewidomym w pełni uczestniczyć w życiu obywatelskim i kulturalnym.

Dzień Płockich Organizacji Pozarządowych na Starym Rynku potrwa od godz. 14 do 20.

Festiwalowy podwieczorek (w ciemnościach) z Prezydentem Miasta Płocka i …, godz. 15 – 17, hotel Herman (po wcześniejszym zgłoszeniu e-mail: defacto.org@wp.pl lub telefonicznie 604 408 468)

Obchody 20-lecia utworzenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji na Mazowszu (IPA, Stary Rynek, godz. 10 – powitanie uczestników obchodów, Hymn IPA, godz. 10.30 wymarsz uczestników obchodów ze Starego Rynku do Domu Technika.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments