Kierunek: Kresy

Trzy tysiące kilometrów w ciągu dziesięciu dni, trasa z Płocka do Odessy i z powrotem – to plany dwóch płockich motocyklistów, którzy w poniedziałek wyruszyli spod ratusza.

 Tomasz Tychoński i Maciej Brudnicki, po udanej ubiegłorocznej wyprawie na Syberię, tym razem postanowili objechać Kresy Wschodnie. Po drodze zamierzają odwiedzić między innymi dwa zaprzyjaźnione z Płockiem miasta – Bielce i Żytomierz. Chcą także spotkać się z mieszkającymi tam Polakami, którzy tworzą liczną i bardzo aktywną społeczność.

Trasa wyprawy prowadzi z Płocka przez Lwów (Ukraina), Bielce (Mołdawia), Kiszyniów (Mołdawia), Odessę (Ukraina), Żytomierz (Ukraina). Na swoich pojazdach motocykliści powiozą logo Płocka i będą promować miasto.

Tuż przed wyjazdem uczestnicy wyprawy spotkali się z zastępcą prezydenta Płocka Romanem Siemiątkowskim. – 3 tys. kilometrów to w porównaniu z poprzednim rokiem spacer – mówił Maciej Brudnicki.

Tomasz Tychoński dodawał: – Będziemy na pewno mieli więcej czasu na zwiedzanie i na spotkania z ludźmi.

Roman Siemiątkowski, który właśnie wrócił z Żytomierza, zapewniał, że na gości z Płocka już czeka żyjąca w ukraińskim mieście Polonia.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments