Ogólnopolski Pokaz Szortów 2012 w Płocku

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na trzy wieczory z szortami. 9, 17 i 23 listopada o godz. 19 w sali koncertowej pokażemy najciekawsze filmy krótkometrażowe świata.

 Płock będzie jednym z 32 miast Polski, które włączyły się w kolejną edycję Ogólnopolskich Pokazów Szortów 2012, organizowanych przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+. W programie znajdują się najbardziej prestiżowe filmy krótkometrażowe z całego świata (Chiny, Hiszpania, Włochy, Polska, Stany Zjednoczone), m.in. laureat Oscara z 2011 roku. Nie zabraknie również zdobywców wielu prestiżowych nagród filmowych w tym BAFTA (nagroda brytyjskiej akademii filmowej) , nagród przyznanych na festiwalach w Clermont-Ferrand czy w Annecy.

Zapraszamy na trzy listopadowe kolacje filmowe, każda po 1,5 godziny, podczas każdej zaserwujemy po 7 filmów. Wstęp na każde spotkanie jest bezpłatny.

Pokażemy m.in. brytyjskie „Dwa i dwa (Two and Two)” w reż. Babak Anvari o szkole dla chłopców, w której stosuje się surową dyscyplinę oraz nagrodzony na Seattle International Film Festiwal niemiecki triller pt. „Wywiad (Interview)”, a także oskarowy (2011) “Bożek miłości” – komedię o zakochanym muzyku, który dzięki tajemniczej przesyłce może zabawić się w kupidyna.

Zobaczycie również świetne animacje, m.in. „Danny Boy” Marka Skrobeckiego – nagrodzony Srebrną Kreską na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie czy „ponadczasowy” brytyjski „ŻUK Eaglemana”, która otrzymał nagrodę BAFTY – brytyjskiej akademii filmowej w 2011, nagrodę krytyków w Clermont_Ferrand i wyróżnienie Annecy.

Publiczność w każdym z miast, również w Płocku, będzie głosować na swój ulubiony film, który otrzyma dyplom i tytuł „POLISH AUDIENCE AWARD”. Wśród uczestników pokazów rozlosujemy ciekawe nagrody. Szczegóły na: www.pokis.pl i naszym profilu fb.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments