Na Podolszycach powstaną dwa nowe ronda

Miejski Zarząd Dróg informuje, że ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowanie skrzyżowań na Podolszycach (strona wschodnia) w pobliżu galerii Wisła i CH Panorama.

 Do końca roku powstaną dwa nowe ronda, pas do zawracania oraz będzie poprawiona geometria skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II przy galerii Wisła. MZD przystępuje do realizacji planu komunikacyjnego udrażniania miasta, który docelowo zakłada przebudowę ponad 30 najważniejszych skrzyżowań w Płocku na przestrzeni trzech lat.

Dwa nowe ronda powstaną na obecnie istniejących skrzyżowaniach ulic Jana Pawła II – Czwartaków (przy galerii Wisła) i skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol (przy CH Panorama). Zostanie także przebudowany niewielki odcinek ul. Wyszogrodzkiej tak, aby wybudować jezdnię do zawracania na wschodnim wlocie ulicy.

Rondo przy galerii Wisła będzie miało średnicę 41 m, powstanie wyspa środkowa o średnicy 19 m otoczona jednometrowym pierścieniem. Szerokość jezdni będzie miała 10 m. Rondo na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol będzie nieco mniejsze. Jego średnica będzie miała 30 m, a szerokość jezdni to 7,5 m. Powstanie także przejezdna wyspa środkowa o średnicy 15 m.

Zakres zmian na ul. Wyszogrodzkiej dotyczy przebudowy odcinka 122+418km do 122+778km. Oprócz korekty geometrii skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II w zakresie lewo- i prawoskrętów zostanie wybudowana jezdnia do zawracania na wschodnim wlocie ul. Wyszogrodzkiej o szerokości 10 m, promieniach 5,5 i 11,5 m wraz z korektą lewoskrętu.

Termin realizacji zadania został wyznaczony na 15 grudnia. Do końca października planowane jest rozstrzygniecie procedur przetargowych, tak aby na początku listopada wyłoniony wykonawca przystąpił do robót.

Do końca października planowane jest także oddanie dla ruchu czterech zmodernizowanych skrzyżowań: Otolińska-Chopina, Otolińska – Piłsudskiego, Otolińska – Targowa – Graniczna, Piłsudskiego – Graniczna – Wyszogrodzka realizowanych przez Pełnomocnika ds. inwestycji strategicznych. Pozwoli to w znaczny sposób usprawnić ruch w rejonie ulic: Wyszogrodzkiej, Otolińskiej, Chopina, Targowej, Granicznej, Bielskiej, która zostanie w najbliższych tygodniach wyremontowana przez MZD na odcinku około 2,5 km (od ul. Jędrzejewo do granic administracyjnych miasta).

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments