Skrzyżowania w alejach do przebudowy

Wiosną ruszy pierwszy etap przebudowy skrzyżowań głównego ciągu komunikacyjnego miasta na osi al. Kobylińskiego – al. Jachowicza – al. Piłsudskiego.

 Zostaną przebudowane cztery skrzyżowania: al. Kobylińskiego – al. Jachowicza – ul. Bielskiej, al. Jachowicza – ul. Obrońców Westerplatte – ul. Nowy Rynek, al. Jachowicza – ul. 1 Maja, al. Jachowicza – ul. 11 Listopada. To pierwszy etap zadania, które będzie zrealizowane w 2013 r. Prace będą prowadzone w systemie dwuzmianowym, a także w weekendy.

Etap II – to przebudowa pozostałych skrzyżowań w tym ciągu komunikacyjnym – al. Kobylińskiego – ul. Łukasiewicza oraz węzła al. Jachowicza – al. Piłsudskiego – ul. Otolińska – al. Kilińskiego. Ten etap prac MZD planuje zrealizować w 2014 r.

W tym roku zakończy się także przebudowa strategicznych skrzyżowań w ciągu ul. Wyszogrodzkiej, w rejonie Podolszyc przy galeriach handlowych Mazovia i Wisła. Powstanie druga nitka al. Jana Pawła II od ul. Wyszogrodzkiej do ul. Czwartaków i trzy ronda. Zostanie wyremontowana nawierzchnia jezdni wzdłuż całej al. Jana Pawła II, ul. Czwartaków i około 5000m2 ul. Wyszogrodzkiej. Prace na Podolszycach powinny definitywnie zakończyć się do końca wakacji, a trwające w rejonie galerii Wisła już wiosną.

W ramach Etapu I przebudowy skrzyżowań na osi al. Kobylińskiego – al. Jachowicza – al. Piłsudskiego zostanie zwiększona ich przepustowość. Powstaną dodatkowe prawo- i lewoskręty, pasy do zawracania oraz będą wykonane korekty łuków i wysp.

Przebudowa skrzyżowania al. Kobylińskiego – al. Jachowicza – ul. Bielskiej przewiduje:
– wybudowanie dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów zawracających przed skrzyżowaniem z ul. Bielska,
– lewostronne poszerzenie zachodniego wlotu al. Kobylińskiego i wschodniego wlotu al. Jachowicza, w celu wydzielenia pasów dla pojazdów skręcających w lewo,
– korektę geometrii obu wlotów ul. Bielskiej łącznie z korekta wysp, w celu uzyskania dodatkowego pasa ruchu dla skrętu w lewo na wlocie północnym oraz wydzielenie pasa ruchu dla skrętu w prawo na wlocie południowym,
– korektę krawężnika na skosie wyjazdowym zatoki autobusowej na ul. Bielskiej.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – ul. Obrońców Westerplatte przewiduje:
– lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu al. Jachowicza, w celu wydzielenia pasów dla pojazdów skręcających w lewo,
– poszerzenie północnego wlotu ul. Obrońcow Westerplatte w celu wydzielenia pasa ruchu dla skręcających w lewo,
– wybudowanie dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów zawracających przed skrzyżowaniem z ul. Obrońców Westerplatte.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – ul. 1 Maja przewiduje prawostronne poszerzenie zachodniego wlotu al. Jachowicza w celu wydzielenia pasa ruchu dla skręcających w prawo.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – 11 Listopada przewiduje:
– lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu al. Jachowicza wraz z budową jezdni do zawracania na wlocie wschodnim, w celu wydzielenia pasów dla skręcających w lewo oraz zawracających,
– przesuniecie przejścia dla pieszych na wlocie zachodnim w stronę środka skrzyżowania,
– korektę krawężnika na łuku w celu uzyskania prawidłowego prowadzenia trzech pasów ruchu w kierunku wschodnim.

W obrębie przebudowywanych skrzyżowań zostaną użyte specjalne siatki wzmacniające oraz beton asfaltowy, aby wzmocnić nawierzchnię jezdni. Wykonawca będzie musiał udzielić 5 lat gwarancji i rękojmi na wykonane roboty. Rozstrzygnięcie przetargu jest zaplanowane w marcu.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments