Organizacja ruchu w dniu Wszystkich Świętych 1 listopada 2012r.

Pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego przedstawia organizację ruchu, która będzie obowiązywała w pobliżu płockich cmentarzy w dniu 1 listopada.

 Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb kierujących ruchem oraz znaków drogowych wprowadzających tymczasową organizacje ruchu w dniu 1 listopada 2012 r. Zwracamy się z prośbą do osób odwiedzających płockie cmentarze, aby korzystały z autobusów Komunikacji Miejskiej – Płock Sp. z o.o., która przygotuje linie specjalne.

Cmentarz Komunalny przy ul. Bielskiej

Organizacja ruchu

Zmieniona organizacja ruchu na ul. Bielskiej będzie funkcjonowała od godziny 5.00 w dniu 1.11.2012 r. Na ul. Bielskiej na jezdni i na poboczach na odcinku od ul. Jędrzejewo do drogi powiatowej nr 5201W (kierunek na Zągoty i Sierpc) będzie obowiązywał obustronnie zakaz zatrzymywania. Cały odcinek ulicy Bielskiej zawarty między skrzyżowaniami z ul. Jędrzejewo i drogą nr 5201W zostanie odgrodzony obustronnie od jezdni taśmami biało-czerwonymi. Porządku na wysepce przy bramie głównej cmentarza oraz na ciągach pieszych, gdzie obowiązuje całkowity zakaz handlu, pilnować będzie Policja.

Pojazdy do 16 ton jadące przez Płock tranzytem drogą krajową nr 60 od strony Ciechanowa i od strony Kutna będą kierowane do dnia 4.11.2012 r. objazdem przez Drobin – Płońsk – Wyszogród – Rondo Wojska Polskiego w Płocku, zgodnie z obowiązującą czasową organizacja ruchu.

Dla pojazdów wracające z cmentarza (oprócz autobusów KM-Płock i pięciu kursów PKS) zalecamy kierowanie się w ulicę Wiadukt – przy skrzyżowaniu zostanie ustawiona tablica kierująca z napisem „Zalecany objazd do centrum miasta” i strzałką w prawo. Przy dojeździe do bramy głównej cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem autobusów KM i samochodów obsługi cmentarza, które będą na bieżąco wywoziły śmieci. Ul. Targowa, Otolińska i Graniczna będą przejezdne wyłącznie dla pojazdów osobowych i autobusów.

Parkingi i zatrzymywanie pojazdów

Dla osób udających się na Cmentarz Komunalny zostaną udostępnione trzy parkingi:

1. Stały parking po stronie północnej od głównej bramy cmentarza dla około 400 pojazdów. Na parkingu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Są na nim wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zaraz za pętlą autobusową.

2. Parking trawiasty po stronie południowej od głównej bramy cmentarza. Przez parking zostanie wyznaczona droga jednokierunkowa z wyjazdem w ulicę Bielską. Uwaga! Na terenie parkingu będzie obowiązywał także ruch jednokierunkowy.

3. Za stacją benzynową ORLEN będzie funkcjonował parking trawiasty dla pojazdów osobowych.

Na wszystkich parkingach obowiązuje całkowity zakaz handlu pod karą administracyjną.

Dodatkowe parkowanie samochodów w dniu 1 listopada będzie możliwe wzdłuż ulicy Jędrzejewo i ul. Sierpeckiej.

Cmentarze przy al. Kobylińskiego

Organizacja ruchu

Aleja Kobylińskiego będzie zamknięta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Topolowej od godz. 5.00 do godz. 20.00 (lub do godziny podanej telefonicznie przez Policję) w dniu 1 listopada 2012 r. W tym czasie będą obowiązywały objazdy ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego oraz ulicami Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego. Na południowej jezdni Al. Kobylińskiego zostanie wyznaczony dodatkowy parking. Jezdnia ta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej będzie zamknięta dla ruchu w godz. od 5.00 do 20.00.

Cmentarze przy al. Kobylińskiego

Organizacja ruchu

Aleja Kobylińskiego będzie zamknięta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Topolowej od godz. 5.00 do godz. 20.00(lub do godziny podanej telefonicznie przez Policję) w dniu 1 listopada 2012 r. W tym czasie będą obowiązywały objazdy ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego oraz ulicami Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego. Na południowej jezdni Al. Kobylińskiego zostanie wyznaczony dodatkowy parking. Jezdnia ta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej będzie zamknięta dla ruchu w godz. od 5.00 do 20.00.

Na ul. Topolowej będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania pojazdów. Są wyznaczone cztery miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy basenie.

Uwaga! Handlujący przy cmentarzu będą mogli dostarczyć towar na stragany w dniu 1 listopada tylko do godz. 5.00 wjazdem od ul. Topolowej.

Parkingi i zatrzymywanie pojazdów

Będzie można parkować pojazdy na parkingach przy sklepach LIDL i NETTO, na trawnikach między cmentarzem, a ul. Bartniczą, do których dojazd jest możliwy od ul. Miodowej, na parkingach przy basenie na al. Kobylińskiego i przy skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej oraz na południowej jezdni al. Kobylińskiego zawartej między skrzyżowaniami z ul. Łukasiewicza i ul. Bielską. Jezdnia ta będzie zamknięta dla ruchu w godz. od 5.00 do 20.00 w dniu 1 listopada. Uwaga! Nie będzie dopuszczone parkowanie na ul. Łukasiewicza po stronie cmentarza tak jak w latach ubiegłych. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz w Radziwiu

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od godz. 5.00 w dniu 1.11.2012 r. do godzin wieczornych w dniu 4.11.2012 r. Ulica Spokojna będzie jednokierunkowa w stronę ul. Kolejowej. Dwukierunkowa pozostanie ul. Krakówka, wzdłuż której będą parkowane samochody, ale tylko po stronie przeciwnej do cmentarza. Po stronie cmentarza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, ale tylko do ul. Spokojnej. Wskazany będzie dodatkowy parking na terenie posesji kościelnej.

Cmentarz w Imielnicy

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od godz. 5.00 w dniu 1.11.2012 r. do godzin wieczornych w dniu 4.11.2012 r. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na bocznych ulicach oraz na poboczu ul. Harcerskiej po stronie cmentarza – przy skrzyżowaniu z ul. Sielską zakaz parkowania będzie obowiązywał po przeciwnej stronie ul. Harcerskiej na odcinku od ul. Łamanej do ul. Sielskiej.

Cmentarz przy ul. Norbertańskiej

Parkowanie pojazdów w dniu 1.11.2012 r. będzie możliwe na jednokierunkowych ulicach: Dębowej i Klonowej. Dodatkowo zostanie udostępniony w dniu 1.11.2012 r. parking przy Zespole Szkół Technicznych w al. Kilińskiego. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz przy ul. Świętej Siostry Faustyny
Bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

Cmentarz przy ul. Sierpeckiej
Bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

Cmentarz przy ul. Gościniec
Bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

Komunikacja miejska i PKS

Komunikacja Miejska – Płock Sp. z o.o. informuje, że w dniu Wszystkich Świętych oraz w dniach 30-31.10.2012 i 2.11.2012, uruchomione zostaną dodatkowe połączenia komunikacyjne. Szczegółowe informacje i rozkłady jazdy SA dostępne na stronie internetowej Komunikacji Miejskiej www.kmplock.eu.

W treści załączonego komunikatu podano godziny odjazdów autobusów z przystanków początkowych. Linie nie wymienione w Komunikacie kursują zgodnie z obowiązującymi rozkładami jazdy. W dniu 1.11.2012 obowiązuje rozkład jazdy autobusów – niedzielny.

W dniu 1.11.2012 r. PKS SA nie będzie kierował swoich autobusów w ulicę Bielską w godzinach 8.00-18.00, oprócz kursów na trasie Gozdowo-Rempin.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments