Maleo Reggae Rockers / Alterstacja

W listopadzie zapraszamy przede wszystkim na koncert Maleo Reggae Rockers.

  Założona 15 lat temu, przez Darka Malejonka, grupa Maleo Reggae Rockers wydała do tej pory sześć płyt, jedno DVD oraz zagrała około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą, m.in. na płockim Reggaelandzie. Gdybyśmy chcieli wyciąć ważniejsze fragmenty historii Maleo Reggae Rockers warto wspomnieć o współpracy z jamajską gwiazdą reggae Michaele Blackiem oraz Kofim Ayivora – muzykiem legendarnej formacji OSBISA. Wspólne trasy zaowocowały wydaniem płyty koncertowej oraz koncertowego dvd z Przystanku Woodstock.

Zespół pojawił się na największym festiwalu reggae w Europie – Rototom Sunsplash Festival, kwalifikując się do niego, wygrywając wcześniej European Reggae Contest (uczestniczyło w nim kilkaset zespół ze Starego Kontynentu).

W 2009 roku ekipa zaangażowała się w projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie : “Pamiętamy 44 – Gajcy”, “Warszawskie Dzieci”. Na płycie wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego pojawiła się piosenka Maleo Reggae Rockers “Pytanie”, która był singlem promującym cały album.

W 2011 MRR złożyli swoisty hołd polskiej piosence nagrywając płytę “Rzeka Dzieciństwa”. Album ten jest wydarzeniem niespotykanym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock-steady, blues’a i funky, a wszystko osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments